7 Defne Yaprağı Duası

7 Defne Yaprağı Duası

7 Defne Yapragi Duasi 300x300 - 7 Defne Yaprağı Duası
7 Defne Yaprağı Duası

Birçok insan, günümüzde hayatlarına gerçek aşkı çekmek için 7 Defne Yaprağı Duası okumayı tercih ederler. 7 sayısı, hem dinimizde hem de kültürümüzde kutsal sayılan rakamlar arasında yer alır. Bu dua, sadece aşkı kendilerine çekmek için okunan bir dua değildir. Okunması, hanelere bereket ve huzur getirdiği gibi, aileye nazar değmesini de engeller.

Birçok farklı işlevi olan bu duaya başlamadan önce niyet edilmesi ve hangi amaçla yapılacak olmasına kesin karar verilmesi gereklidir. Aksi takdirde 7 Defne Yaprağı Duası doğru ve içten okunmuş olsa dahi tesirini göstermez ve kişiler için herhangi bir etkisi oluşmaz. Bu dua, günümüzde birçok insan tarafından bir ritüel ya da büyü ile de karıştırılır.

7 defne yaprağı ile okunacak olan duaların bu niyetler ile yapılması dinen caiz olmadığı gibi, Allah katında çok büyük günahlara karşılık gelir. Bu nedenle bu ve benzeri duaların iyi niyetle yapıldığından emin olunmalı, eğer biri için de yapılacaksa art niyet hiçbir şekilde beslenmemelidir.

 

7 Defne Yapragi Duasinin Faydalari 300x300 - 7 Defne Yaprağı Duası
7 Defne Yaprağı Duasının Faydaları

7 Defne Yaprağı Duasının Faydaları

7 defne yaprağı duası olarak bilinen bu duanın birçok çeşitli yararı bulunur. 7 Defne Yaprağı Duasının Faydaları arasında en çok bilinen faydası, okunduğu yerde ya da yapıldığı yere huzur sağlamasıdır. Haneye huzur ve dinginlik getiren bu dua, haneye yapılmış bir büyü varsa bunun bozulmasını ve hane üzerine gelmiş tüm nazarların yok edilmesini sağlar.

Bu duanın okunduğu evdeki tüm kötü enerjinin dışarı atıldığı, bu sayede de hanede hep olumlu şeylerin konuşulmaya başladığı bilinir. Bunun yanında, 7 Defne Yaprağı Duasının Faydaları haneye bereket getirmesine yardımcı olmak da vardır. Bu duanın okunduğu ve defne yapraklarının tutulduğu yere daha kolay para girer, eve girmiş olan paralar haram yollar için harcanmaz.

Hane içinde tartışmaların yaşanmasını da engelleyen bu dua sayesinde hane içinde olan herkesin içindeki sıkıntılar yok olur, başka insanlara olan bakışları ve davranışlarında gözle görülür olumlu etkiler yaşanır.

Neden 7 Defne Yaprağı Kullanılır?

Defne yaprağı duasını okumak isteyen kişilerin akıllarına gelen ilk şey, dua okunurken Neden 7 Defne Yaprağı Kullanılır sorusudur. Bu dua okunmadan önce, duanın asıl amacına bakılarak 7, 14 ya da 21 gibi 7 ve katlarının kullanılması gereklidir. Ancak duanın neredeyse tüm niyetlerinde sadece 7 defne yaprağının kullanılması yeterlidir.

Defne yaprakları ile okunacak olan duanın Neden 7 Defne Yaprağı Kullanılır sorusuna kesin olarak bir cevap verilmiş değildir. Ancak birçok ilim insanı, 7 sayısının dinimizde yeri olduğundan ve nazar dualarının da genellikle yedişer kez okunmasından dolayı bu sayıda ve bu sayının katlarında okunması gerektiğini söylemişlerdir. Her duanın belirlenmiş olan bir okunma sayısı vardır. Bu nedenden dolayı da 7 defne yaprağı duası okunurken 7 kez okunmazsa geçerli sayılmaz.

Bu duayı, içlerinden geçen herhangi bir amaca yönelik olarak okuyacak olan kişilerin 7 tekrara dikkat etmeleri, bu nedenden dolayı da 7 duanın yedisini de aynı seviyede içlerinden gelerek okumaları önemlidir. Eğer kişiler bu duayı okurken hevesli olmaz, inanmaz ya da okudukça heveslerinin kaçtığını hissederlerse duaları kabul olmaz ve kendileri için hangi niyetle yapmış olurlarsa olsun bu niyetin karşılığını göremezler.

Defne Yaprağı Duasını Kimler Hazırlar?

7 defne yaprağı duasının faydaları ve faziletleri hakkında bilgi sahibi olmuş olan kişiler, bu duayı okumak için niyetlenmiş olabilirler. Niyetlendikleri zamanlarda da akıllarına doğrudan Defne Yaprağı Duasını Kimler Hazırlar sorusu gelebilir. Dinimizde bir amaca yönelik hazırlanan ve okunan duaların genellikle hocalar ya da din alimleri tarafından okunduğu bilinir.

Ancak 7 defne yaprağı duasının bir alim ya da hoca tarafından hazırlanmasına gerek yoktur. Defne Yaprağı Duasını Kimler Hazırlar diye merak eden kişiler için bu duayı herkesin okuyabileceği bilgisi verilmiştir. Yalnızca bu duaya başlamadan önce kişilerin bazı hususlara dikkat etmeleri gereklidir. Kişiler bu duayı yalnız başlarına okuyacaklarsa kendilerinin abdest alarak duaya başlamaları gereklidir.

Ancak yanlarında başka kişiler de olacaksa, o kişilerin de abdest aldığından emin olmaları ve kendileri ile aynı niyete inandıklarını bilmeleri gereklidir. Kendilerinden farklı bir amaç ile bu duaya başlamaları, kişiler bu duaya ne kadar fazla inanırlarsa inansınlar dualarının kabul edilmemesine neden olabilir.

41 Ayet-el Kürsi İle Bağlamak ile ilgili yazımızı da ayrıca okuyabilirsiniz…

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button