Celb Ne Demek?

Celb Ne Demek?

Celb Ne Demek 300x300 - Celb Ne Demek?
Celb Ne Demek?

Celb Ne Demek? konusunda farklı görüşler bulunur. Celbler, dinde yeri olup olmadığı tartışılan büyü türevlerindeki işlemlerdir. Ritüel olarak yapılır ve bağlama, aşık etme, ayırma, soğutma gibi hedefleri bulunur. Ayetler, kutsal kitaplar ve kadim dinler baz alınarak hazırlanır. Bu sebep ile de celbleri herkesin yapması mümkün değildir. Din bilgisi ve kadim uygulamalar konusunda tecrübeli olan kişiler celb yapabilir.

Celb Ne Demek ve ne için yapılır gibi sorular birçok insanın merak ettiği konulardır. Celb, büyü olmadığı söylense de büyü gibi etki etmesi nedeni ile tasvip edilmeyen ve önerilmeyen bir uygulamadır. Yapılma yöntemleri kişiye özeldir ve bu sebep ile de herkes herkesin celbini kullanmamalıdır. Büyülerin etkisini kaldırmak için de uygulanabilen bir destek ve bozma uygulaması olarak da bilinirler.

Celb Çeşitleri Nelerdir?

Celb Cesitleri Nelerdir 300x300 - Celb Ne Demek?
Celb Çeşitleri Nelerdir?

Celb Çeşitleri Nelerdir? sorusuna verilebilecek 8 farklı yanıt vardır. Celbler farklı niyetler gözetilerek yapılır ve en yüksek fayda alınmaya çalışılır. Celb çeştileri arasında öncelikle aşk ve sevgi konusu gelir. Aşk celbi ve bağlama celbi bu kategoriler arasında bulunur. Kişinin kendi talihini açmak için yaptırabileceği evlilik celbi, kısmet açma celbi de ikinci kategoridedir.

Bütün bunların yanı sıra kötücül niyetler ile yapılan celb çeşitleri de vardır. İnsanların mutluluğunu engellemek için yapılan bu kara celbler ise ayırma celbi ve soğutma celbi olarak iki seçeneğe ayrılır. Yapılması kesinlikle tasvip edilmeyen celpler bu iki celptir. Celb çeşitleri arasında ayrıca şirinlik celbi ve muhabbet celbi de yer alır.

Celb Çeşitleri Nelerdir merak edenleri bekleyen 8 farklı celb türü bu şekildedir. Celb çeşitleri kişilerin ilimlerine, niyetlerine ve kalplerine göre belirlenmiştir. Art niyetler ile yapılabilecek celbleri birçok medyum uygulamamaktadır. Kötü niyetler ile hazırlanan celbler yapana zarar verir. Etkisi ise beklenmeyen sonuçlara zemin hazırlayabilir. Bu sebep ile celb çeşitlerine karar verirken kişilerin bilinçli ve mantıklı hareket etmeleri önerilir.

Celb Bağlama Konusunda Etkili Midir?

Celb Bağlama Konusunda Etkili Midir sorusu çok çeşitlidir. Celb bağlama için de yapılabilen bir uygulamadır. Bu uygulamanın herkes tarafından yapılmaması ve mutlaka profesyonel destek alınması önerilir. Celb ile birini kendisine bağlamak isteyen kişiler istedikleri takdirde celb yaptırabilir. İslam dinindeki yeri hala sorular ile dolu olsa da birçok kişi günah olduğunu düşünmektedir. Bir insanı kendi isteği dışında etki etmeye zorlamak tasvip edilmeyen bir durumdur. Dolayısı ile celb bağlama noktasında etkisini gösterse de kişinin niyetine göre etkisi değişebilir.

Celb Bağlama Konusunda Etkili Midir sorusuna genellikle olumlu yanıt verilir. Kişi art niyet barındırmıyor ve sadece sevdiğine ulaşmak istiyor ise celb daha çok işe yarayacaktır. Ancak yine de celb yaptırmamak ve büyü gibi yöntemleri tercih etmemek daha sık önerilir. Celb ile yapılan bağlamalar, bağlama büyüleri ile de sık sık karıştırılmaktadır. Büyülerin ve diğer doğaüstü güçlerden destek alınarak yapılan tüm uygulamaların sistemi farklıdır. Birçok kişi bu konuda ne yapacağını bilen kişilere başvurmaktadır. Amatör, deneyimsiz ve bilgisi olmayan medyumlardan uzak durulması gerekir.

 

Celbi Kimler Yapar?

Celbi Kimler Yapar sorusuna tek bir yanıt verilir. İşinin ehli olan, uzman ve deneyimli medyumlar celb hazırlar. Kişilerin evde farklı tarifler ya da yöntemler ile celb hazırlamaları kesinlikle tavsiye edilmez. Doğru yönlendirmeler olmadığı müddetçe celbler ya etkisiz olacak ya da zararları ortaya çıkacaktır. Dolayısı ile celbin kişiye özel hazırlanması ve bir medyum tarafından hazırlık yapılması önem taşır.

Celb yapılırken ayrıca kişiler başkalarının celblerini almamalı, kopyalamamalı ve kendilerine uyarlamamalıdırlar. Her celb kişiye özel olduğu için farklı insanların celbini kullanmak faydadan çok zarar verir. Celbi bir medyuma yaptırdıktan sonra medyum tarafından söylendiği şekilde kullanılması gerekir.

Celbi Kimler Yapar noktasında ayrıca hocalar da celb yapabilmektedir. Çoğunlukla medyumların yaptığı bir işlem olsa da celbi yapanların deneyimli olmaları gerekir. Amatör medyumlardan ya da daha önce celb yapmamış medyumlardan da kaçınmak önemlidir. Celbi kimin yaptığı ve celbin nasıl yapıldığı her zaman önem taşıyacak olan bir konudur. Bütün bu etkenlere dikkat edilmesi ve celb yapılırken bilgilerin dışarısı ile paylaşılmaması ve gizliliğin mahrem olduğunun kabul edilmesi önerilir.

 

Aşk Celbi Nedir? konuyla alakalı yazımızı da ayrıca okuyabilirsiniz….

Detaylı bilgi için doğrudan iletişim kurabilirsiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button