Hayırlı Evlilik Duası

Hayırlı Evlilik Duası

Hayirli Evlilik Duasi - Hayırlı Evlilik Duası
Hayırlı Evlilik Duası

Evlilik, herkesin arzu ettiği ve olmasını istediği bir olgu olmasına rağmen evlilik konusunda en çok temenni edilen hayırlı evlilik olmasıdır. Evlenmek isteyenler ya da kısmetlerinin kapalı olduğunu düşünenler için yapılacak en iyi şeylerden Hayırlı Evlilik Duası etmektir. Evlenmek, mutlu ve huzurlu bir yuva kurmak her insanın hayalidir. Evlilik yapacağı kişinin hayırlı insan olması, dini bütün yaşam biçimi olan ve haramdan uzak duran bir kişi olması da tercih sebebi olmalıdır.

Mutlu ve hayırlı bir evlilik özel yaşamınızda yakalayacağınız huzur ve mutluluk sizin iş hayatınıza da başarı ve mutluluk getirecektir. Bu nedenle hayırlı bir evlilik yapmak için hayırlı bir eş seçimi yapmak büyük önem taşımaktadır. Kimileri hayırlı bir evlilik kurma şansını yakalarken kimileri de bu konuda şanssızlıklar yaşayıp, bir türlü bu konuda başarılı olamazlar. Hayırlı Evlilik Duası Evlenmek isteyenler başarısızlık yaşıyorlarsa gizli ilimlerden yardım ve destek almak sizin için faydalı olabilir.

162035774 10158292807432979 5655537746124766093 o 300x222 - Hayırlı Evlilik Duası

Hayırlı Kısmet Duası

Doğru ve dini bütün bir kişi ile evlenmek herkesin hayalidir. Doğru insanla evlenmek isteyenler ve kısmetlerinin kapalı olduğunu düşünenler için en iyi seçenek hayırlı kısmet duası etmektir. Kimileri evlilik yapma konusunda gerçekten başarısız olabiliyor. Tüm denemeleri ve çabaları yarıda kalıyor ya da başlamadan bitiyor.  Medeni hayatta ne yapılırsa yapılsın konu eş bulma ve evlilik yapmak olunca başarılamıyorsa bu durumda havas ilimlerine hâkim gerçek bir hocadan yardım ve destek almak fikrini düşünmenizde yarar var.

Gerçek bir hoca ile yapacağınız hayırlı kısmet duası çalışması ile kapalı kısmetiniz açılacak hayırlı bir kısmet bulacaksınız. Ancak bunun için seçeceğiniz gerçek hoca havas ilimlerine vakıf ve daha önce bu konuda başarı sağlamış olması önemlidir. Duayı ederken tüm içtenliğiniz ve samimiyetinizle yapmanız önem taşıyor. Kalbinizde bulunan tüm kötülüklerden arınmanız ve tamamen saf ve temiz duygular taşımanız önemlidir. Bununla birlikte dua ederken taşıdığınız niyet iyi olmalıdır.

Dua etmek şifadır. Her derde devadır. Unutmamanız gereken isteğinizi ve dileğinizi dualar aracılığı ile Allah’tan istediğiniz ve dilediğinizdir.  Ancak duaların vakti ve zamanı vardır. Bu nedenle dua edenin duanın etkilerini görmek için acele etmemeli sabırlı ve dirayetli olmalıdır. Duanın sonuçlarını görmek için hayatını gündelik rutinin de yaşamayı bırakmamalıdır. Bunun yanın da eğer dua kabul olmamışsa hayırlısının böyle olduğunu düşünmelidir. Ancak samimiyetle ve temiz kalple edilen dualar kabul edilir.

en guclu dua oku e1659899799334 300x180 - Hayırlı Evlilik Duası

Evlenmek İçin Yapılan Dualar

Evlenmek imanın yarısıdır. Hayırlı ve mutlu bir evlilik için hayırlı dini bütün haramdan uzak duran doğru eş seçimi çok önemlidir. Evlenmeye hazır olduğunuzu hissettiğinizde güzel ahlaklı bir eş seçmek önemlidir. Eş adayınızda aradığınız özelliklerin başında güzel ahlaklı ve dini bütün olması birini seçmeniz doğru ve hayırlı bir evliliğin olmazsa olmazıdır.

Güzel ahlaklı ve içinde Allah korkusu birini seçtiğinizde öyle bir insandan size zarar gelmeyeceği gibi daha sonra bakacağınız kriter eş adayınızın malı mülkü ve makamı olmalıdır.  Daha sonra yapmanız gereken aile yapısına bakmak olmalıdır. Evlenmek için yapılan dualar arasında en önemlilerinden biri Furkan suresi 74. Ayettir. Bunun yanı sıra esma ül Hüsna okunmasında son derece önem arz eder. Huzurlu ve mutlu hayırlı bir evlilik için ise Taha suresi okunabilir.

Hayırlı Evlilik Duası ile alakalı videomuza tıklayabilirsiniz…

Evlenme Duası Nasıl Edilir?

Evlenmek ve hayırlı bir yuva kurmak isteyenler ve evlenme duası nasıl edilir diye düşünenler için bu sorunun cevabını araştırdık. Kısmetlerinin kapalı olduğunu düşünüyorlarsa hayırlı kısmet açma duası okuyabilirler. Hayırlı kısmet açmak için okunan Cuma Duası sadece erkekler tarafından okunabilir. Hem erkekle hem kadınlar tarafından okunan dualar da bulunuyor.

Yeni Evlilik Duası

Peygamber Efendimizin yeni evlilik duası da bulunmaktadır. Bazı dualar Perşembe gecesi okunması daha hayırlıdır. Bununla birlikte doğru zamanda doğru yerde olmakta önem teşkil eder. Bu nedenle diğer tüm dualarda olduğu gibi havas ilimlerine vakıf ve bu konuda işinin uzmanı olan bir gerçek hocadan yardım almak yararlı olacaktır. Okunacak dualar ve duayı okurken yapmanız ve uymanız gereken kurallar dâhilinde dua etmeniz daha faydalı olabilir. Dua okurken tüm içtenliğinizle kalpten dua etmeniz ve niyetinizin iyi olması önemlidir.

Evlenmek için Yapılan Dua ve Vefkler ile ilgili yazımızı da ayrıca okuyabilirsiniz..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button

https://www.medyum.net/