Sevgi Oluşması için Dua

Sevgi Oluşması İçin Dua

Sevgi Olusmasi Icin Dua - Sevgi Oluşması için Dua
Sevgi Oluşması İçin Dua

Sevgi dünyanın en güçlü duygularından birisi olsa da sevginin karşılıksız olması katlanılabilir bir durum değildir. Kadın ya da erkek olun cinsiyetiniz ne olursa olsun hayatınızı birlikte yaşamak istediğiniz kişinin size karşı herhangi bir duygusunun olmaması ya da sizin hissettiğiniz gibi duyguya sahip olmaması oldukça acı bir durumdur. Böyle bir duyguyla karşı karşıya kalan kişiler ise çareyi dualarda bulur.

Bunun nedeni de Müslümanlar için duanın etkisinin ve öneminin büyük olmasıdır. Çok seven kişiler sevginin oluşması için dua, kendini sevdirme duası, birine kendini sevdirme duası, çok etkili aşk duası ve sevgilim beni sevsin dualarından kendisine en uygun olanı seçerek, hayatının akışı için harekete geçebilir.

Aşk oluşması için dua’da kişi öncelikle niyetini tekrarlamalı ve hayırlısıyla hayırlı zamanda olması için dua etmelidir. Duaya ek olarak kişi kendine bakmalı ve güvenini yeniden tazelemelidir. Sevginin yüce bir duygu olduğunu unutmamalı, sevgisine karşılık bulamayan ilk insan olmadığı gibi son insan olmayacağının da bilincinde olmalıdır. Bu iki durumu da kabullenen kişi duasını okuyup tevekkül ederek, mutlu bir şekilde yaşamak içi harekete geçmelidir.

Kendini Sevdirme Duası

Kendini sevdirme duası ve sevgi oluşması için okunan dua benzerlik gösterse de birbirinden farklıdır. Aradaki farkın az olması ancak yine de belirli farklar olması sebebiyle bir hocadan destek alınmalıdır. Hoca yardım isteyen kişiyle ilgili tüm detayları öğrendikten sonra hangi duayı okuması gerektiği ve çok daha fazlasıyla ilgili bilgi verir. Kendini sevdirme duasında bir önemli detay da kişinin öncelikli olarak kendisini sevmesidir.

Kişi kendisini sevmediği takdirde; başkasının onu sevmesini, değer vermesini ya da saygı duymasını bekleyemez. Böyle bir durumda karşısındaki ilgi gösterse bile anlamaması son derece normaldir. Kendini sevdirme konusunda niyaz etmek bir diğer önemli detayda kişinin önce kendisini sonrada çevresindekileri sevmesidir. Güler bir yüz, somurtkan ve sevimsiz bir yüzden her zaman daha etkileyici ve huzur vericidir.

Sevgi Oluşması için Dua konulu videomuzu tıklayabilirsiniz…

Birine Kendini Sevdirme Duası

Birine kendini sevdirme duası da kendini sevdirme duaları arasında yer alır. Dua okumak kişinin kabindeki, omzundaki ve sırtındaki yüzü azalttığı gibi kişinin mutlu olmasına da yardımcı olur. Çünkü dua okumak kişinin kendisine sevmesinde ve huzur bulmasında etkili yöntemlerden biridir, Seven kişi dua ile rahatlarken hem hayatını hem tavırlarını hem de istediklerini detaylı bir şekilde düşünmelidir.

Bazen istenen bir kişinin sevgisi değil, gerçek sevgidir. Böyle bir durumda başkasını sevdiğini düşünen kişi çoğu zaman burnunun ucunu görmediği için gerçek sevgiyi de kaçırabilir. Bu nedenle kişi temiz duygularla dileğini dilerken hayırlısını dilemeyi ve hayırlısını istemeyi unutmamalıdır. Bazen hayatta insanoğlu duygularını yanlış okuduğu için gereksiz ya da çocukça diyebileceği üzüntüler çekebilir.

hizli tutan ask duasi 300x300 - Sevgi Oluşması için Dua

Çok Etkili Sevgi Duası

Çok etkili sevgili duasında esas olan kişinin kalbi ve beyninin tertemiz olmasıdır. Seven kişi ruhu ve beynindeki tüm negatif düşüncelerden, duygulardan arınarak .çok etkili sevgi duasına saklanmalıdır. Bu dua çoğu zaman kişinin önce kendisini bulmasına, sonra da sevdiğini bulmasına yardımcı olur. Özellikle saf duygularla edilen tüm dualar karşılığını bulmakta olup; sadece dua ede kişinin bunu anlaması biraz zaman almaktadır.

Burada da kişinin rabbine olan inancıyla, duygularının yoğunluğu devreye girer. Çünkü sevgi karşılıksız olsa da saf olduğu zaman her insanı acı çekse bile iyileştirir. Çok etkili aşk duası bu nedenle öncelikli olarak seven kişinin gücünden etkilenir. Kısacası insan sevgisinin yüceliğini kabul etmeli, kendini özen göstermeli, dua okumalı ve hayırlısını istemelidir.

Sevgilim Beni Sevsin

Sevdiğim beni sevsin cümlesi çocukça olsa da seven her insan için geçerlidir. Çünkü insan sevdiğine karşılık bulsa da, bulmasa da her zaman sevilsin ister. Sevgilim beni sevsin duası da bu cümlenin bir türevidir. İlişki kurmanın hatta biriyle iletişim kurmanın zor olduğu bu dönemde sevgililik de önem kazanmıştır.

Sevgilim beni sevsin duasının altında yatan bir neden de sevgilim beni sevsin, evlenelim ve hayatımızın sonuna kadar mutlu yaşayalım düşüncesidir. Bu nedenle hem seven hem de sevilen insan ilişkisinin kıymetini bilerek, bol bol dua okumalıdır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta kişinin gereksiz kaygılara girerek düzgün giden ilişkisinde, bilmeden sorun çıkartmamasıdır. Çünkü kaygı zehri bir kere girdiğinde sevgiliye bulaştırılmaması çok zordur.

Mucize Sevgi Duası ile ilgili yazımızı da ayrıca okuyabilirsiniz…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button

https://www.medyum.net/