Vefk Günah mıdır ?

Vefk Günah mıdır ?

Havâs İlmiyle MUSKA, TILSIM, VEFK günah mıdır? “Ameller, niyetlere göredir”. Örneğin; ayırma şer bir iştir ama adam bir hayat kadını bulmuş, bütün parasını, zamanını ona veriyor, evde çoluk-çocuk aç, kadını da her gün dövüyor … Şimdi; o hayat kadınından adam soğusa hanımına-çocuklarına karşı bağlansa ne günahı var, aksine yuva kurtarmanın sevabı var. Yani Vefk Günah mıdır sorusunun cevabı kesinlikle değildir.

Herkesin evinde bıçak var, ara sıra adam öldürülüyor diye, bıçak haramdır diyebilir misiniz? Ne niyetle kullandığınız önemlidir. Topkapı sarayında Efendimizin (S.A.V.) Hz. Ebubekir, Hz. Ömer, Hz. Osman ve Hz. Ali’nin eşyaları sergileniyor. Kılıç, kalkan ya da elbiselerinde Ayet, Tılsım ya da vefk vardır. Orada her biri döneminin en büyük alimleri tarafından yetiştirilen padişahların elbiselerinde tılsımlı, vefkli olmayan yok gibidir. Bunları zamanın en büyük âlimleri yazmışlardır.

Her şey o büyük kapıya arz olunur. İnsanlar bir evliya kabrine giderek dua ederler, asıl amaç o evliyanın hürmetine Cenab-ı Hakk’ın dileğini kabul buyurmasıdır. Orada medfun bulunan evliya da, üzerinde okunan Fatiha, Yasin hürmetine Cenab-ı Hakk’a, o ziyaretçi için dua eder. Bu Evliya Hazretlerinin ruhaniyetinden feyizlenmektir. İşte vefk ilmi de bunun yazılı olanıdır ve ruhani makamları harekete geçirir.

Vefk’in içinde Kur’an-ı Kerim’den Ayetler, Dualar, Hadisler, Kur’an ayetlerin belli bir ebced hesabıyla yapılmış çalışmaları ve Tılsımlar, Melek ve Ruhani ilimlerinden başka hiçbir şey yoktur. Bunları taşımanın da hiç kimseye zararı olmadığı gibi aksine tükenmez faydaları mevcuttur. Ancak toplumda küçümseniyor. Bu yüzden bizim birçok âlimlerimizin yazdığı kitaplar, kilitli kasalarda çürümeye terk ediliyor veya dış ülkelere kaçırılıyor.

denenmis ask duasi nedir 300x300 - Vefk Günah mıdır ?
Vefk Günah mıdır ?

Vefk Günah mıdır? konuyla ilgili olarak ayrıca videomuzu da izleyebilirsiniz

İlgili Makaleler

5 Yorum

 1. Noname dedi ki:

  Slm Bende Yaptırmak İstiyorum Nasıl Birisi Met ettiler Baya

  1. Tülin-Sm dedi ki:

   Merhabalar, etkili bir hoca dualar ile yapıyor büyü yok içim rahat şükürler olsunn..

 2. Fadime dedi ki:

  Selamın aleyküm Orhan hocam şu bayram Arife’si bana çiftte bayram yaşattığınız İçin allah razı olsun eşim evine çocuklarının içine döndü sabaha kadar ağlayarak helallik istedi affetmemi tekrardan eski günlerimize dönmemizi yalvararak şans istedi benden ve bugün ilk işim size yazmak oldu allah ne muradınız varsa versin inşallah kimin ne sıkıntısı varsa size yönlendireceğim hayırlı günler hocam🙏

 3. Kemal dedi ki:

  Bende merak ediyorum

  1. orhanhocam dedi ki:

   doğrudan telefon numaramdan ulaşırsanız merak ettiklerinize cevap verebilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button