Vefk’in Amacı Nedir ?

Vefk’in Amacı Nedir ?

Vefk Nedir; Vefk Nasıl Yapılır, bu yazımda bu konuyu ele alalım, vefkin sözcük manası aşikar olarak uyumdur.Vefk yapmaTılsımlı karelerin ve kişiye özel olarak yapılan ebced hesabının çizilen tabloya veri olarak aktarılması ilevefk yapma işlemi olur. Haftanın ve günün her saati vefk yazılamaz, vefk yazmanın hayırlı günü ve hayırlı saati vardır. 

Vefk, tilsimli kare demektir. Ayni toplami ya da ayni anlami veren, birçok karelerden meydana gelmis, tek bir büyük karenin içinde, sayilar yani (sayi vefki), veya harflerin oldugu ( harf vefki) bulunur. Bunlarin çok türleri vardir. Altili bir vefk karesinin içinde 36 küçük kare mevcuttur. Buna altili (müseddes) denir. Yedili bir vefk karesinin içinde ise, 49 küçük kare vardir. Buna da yedili (müsebba) denir. Amaç dogrultusunda bu vefk karelerinin içine yazilan sayi ya da harflerin bir yerlestirme düzeni vardir. Bu, dilege göre belirlenir.

Vefkler, belli yazım kuralı olan ve belirli ayatlerin, isimlerin belirli oranlarda yazılarak veya okunarak işlendiği bir (dua) metodudur. Nitekim, müzelerde tılsımlı gömlek olarak tarif edilen gömleklerde, bu tarz vefkleri görmemiz mümkündür.

“Vefk’in Amacı Nedir ?” üzerine 3 yorum

 1. SALAM EN ETKULU ASK VEFKİ YAPTIRMAK İSDİYREM MENE YARDIM EDİNİZ LOTFEN

  Cevapla
  • Merhaba orhan hocaya siteden ulaşabilirsin telefonu yazıyor en üstte

   Cevapla
 2. kaynanamın dırdırından o kadar bıkmıştım ki,evliliğimi bitirme noktasına geldim.bir gün beni o kadar bunalttı, o kadar bunalttı ki kapıyı çektiğim gibi çıkıp baba evine döndüm.eşimin beni eve döndürme çabalarını bi şartla kabul ettim..iyi bir medyum hocayla görüşüp gerekirse işlem yaptırmak.eşimde bu şartımı kabul etti ve iyi bir hoca arayışına girdik.dostlarında tavsiyesiyle orhan hocaya ulaştık orhan hocam bize o kadar yardımcı oldu kii, ikinci baharımızı yaşamaya başladık.

  Cevapla

Yorum yapın

Call Now Button
Open chat