Geri Getirme Duaları

Çevirgel Duası Okunuşu

Çevirgel Duası Okunuşu

İslamiyet’te, Müslümanların en çok okuduğu ya da başkalarına tavsiye ettiği dualardan birisi de çevirgel duasıdır. İsminden de anlaşılacağı üzere çevirme yani düşünüleni, geri getirmek amacıyla okunan duadır. Düşünülen şey eşya olabileceği gibi kişi de olabilir.

Çevirgel duasını okuyan inananlar çoğunlukla giden sevdiklerini, nereye koyduklarını unuttukları eşyalarını ya da kaybolan çocuklarını bulmak için çevirgel duasının gücünden yararlanırlar.

Dua eden kişiler başta olmak üzere tüm dilekler Allah’tan istenmekte olup; dualar aracı rolü üstlenirler. Bu nedenledir ki Müslümanlar duaları aracılığıyla rahatlarken, tüm dileklerini ve isteklerini de Allah’tan istediklerini bilirler.

Çevirgel duası, dört surenin birleşiminden oluşmuştur.

  • Niyaz Suresi
  • Duha Suresi
  • Fatiha Suresi
  • Rum Suresi

Çevirgel duası okunuşunun, birbirini takip eden günler boyunca 7 gün ve gece olacak şekilde okunması gerekir. Duaya başlamak için gün koşulu olmasa da, genel olarak mübarek gün olduğu için Cuma günü tercih edilir. 7 gün süresince tüm iyi, niyetle okunan duanın sonunda kişi istediğine ulaşacağı inancıyla hareket etmelidir. Müslümanlar unutmamalıdır ki ne yaşanması ya da olması gerekiyorsa o olur. Bu nedenledir ki dua okuyan kişi tüm temiz kalpliliği ve olacağına olan inancıyla süreci tamamlamalıdır.

en guclu dua oku 300x180 - Çevirgel Duası Okunuşu

Geri Getirme Duası

Yaşımız kaç olursa olsun, sevilen kişinin kaybedilmesi büyük bir acıdır. Ne yaparsa yapsın sevdiği kişinin yokluğunu unutamayanlar ise kalplerindeki acıyı gidermek için dualardan yararlanır. Dualar hem acının azalmasında, hem de istenilen dileğin gerçekleşmesinde oldukça önemlidir. Bunun için en çok tercih edilen dualar ise geri getirme duası, gidenin dönmesi için dualar ve döngel duasıdır. Tüm dualarıın amacı kaybedilen kişiyle yarım kalan hayata yeniden başlayabilmek amacıyla okunan dualardır.

Dualar aracı olsa da duaların istenilenin yerine getirilmesindeki büyük etkisi yadsınamaz. Bu nedenle acı çeken kişi niyetini ve ne istediğini bir hocaya danışarak kendisi için en etkili duanın hangisi olduğunu öğrenmelidir. Çünkü her duanın okunma süresi, zamanı ya da dikkat edilmesi gereken bazı detayları vardır. En doğru çözüm ise alanında uzman olan bir hocadan yardım isteyerek, kalp acısının giderilmesi için aksiyon almaktır.

Gidenin Dönmesi İçin Dualar

Hayatta her gün, ger şey insanın başına geliyor olsa da, bazı durumlar insanların büyük acılar yaşamasına sebep olur. Özellikle de bu acı aşk acısıysa. Çünkü hayatının aşkını bulduğunu düşünen bir kişi için hiç beklemediği bir anda sevdiği kişinin gitmesi kabustur. Böyle bir şey yaşandığında terk edilen kişi ayakta kalmaya çalışsa da, her zaman başarılı olamayabilir. Böyle bir durumda Rabbine sığınan inanan, duaların gücüyle sevdiğinin yeniden hayatında olması için harekete geçer.

Gidenin dönmesi için okunan dualar oldukça çeşitlidir. Bazı dualar sevgilinin dönmesi, bazıları eşin evine dönmesi gibi farklılıklar içerir. Amaç aynı olsa da olaylar farklı olduğu için en etkili geri getirme duasının seçiminde bir hocadan destek alınmalıdır.

cok tesirli asik etme duasi 300x300 - Çevirgel Duası Okunuşu

Çevirgel Duası

Çevirgel duası sonradan çıkan dualar arasında olup; çıkış tarihinin on dördüncü yüzyıl ortaları olduğuna inanılır. Çevirgel duası ilk çıktığı zamanlarda kadınlar tarafından okunan bir dua olsa da, günümüzde isteyen herkes tarafından okunabilir.

Çevirgel duasını okumak isteyen inananların dikkat etmesi gereken bazı noktalar vardır.

  • Her duada olduğu gibi Çengel duası okunmadan önce abdest alınmalıdır.
  • Duaya başlamadan önce okuyan kişinin niyetini belirtmesi ve niyetini kimseyle paylaşmaması önemlidir.
  • Gerçekleşmesi istenen dilek gerçekleşmiş olsa bile dua, yedi gün boyunca okunmaya devam edilmelidir.
  • Temiz kalp ve temiz niyetlerle okunan duanın sadece aracı olduğu her şeyin Allah’tan istendiği unutulmamalıdır. Dua okuyan kişinin dileği hayırlısıyla ne hayırlı olacak zamanda gerçekleşecektir. Bu nedenle de dua eden kişi isyan etmemeli, dileğinin en hayırlı zamanda gerçekleşeceğinden emin olmalıdır.

Döngel Duası

Çevirgel duasının halk arasında bilinen adı da döngel duasıdır. Döngel duası doğru bir şekilde, en saf duygularla okunduğunda tesiri de oldukça kuvvetlidir. Bu nedenle hem kadın hem de erkek Müslümanların en çok tercih ettiği dualar arasındadır.

Duanın gerçekleşebilmesi için dua okuyan kişinin dileğinin gerçekleşeceğine olan inancı tam olmalıdır. Her inanan neyi çok isterse istesin, kendisi için en hayırlısının ne olacağını zaman gösterir. Bu nedenle dileğini gerçekleştirmek isteyen kişi niyetini belirterek büyük bir inançla duasını okumalıdır. Çevirgel Duası Okunuşu…

Çevirgel Duası Okunuşu konuyla ilgili videomuzu da izleyebilirsiniz…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Call Now Button
Open chat
En Ağır Aşk Büyüsünün Etkileri