Çevirgel Duası Okunuşu

Çevirgel Duası Okunuşu

Cevirgel Duasi Okunusu - Çevirgel Duası Okunuşu
Çevirgel Duası Okunuşu

İslamiyet’te, Müslümanların en çok okuduğu ya da başkalarına tavsiye ettiği dualardan birisi de çevirgel duasıdır. İsminden de anlaşılacağı üzere çevirme yani düşünüleni, geri getirmek amacıyla okunan duadır. Düşünülen şey eşya olabileceği gibi kişi de olabilir.

Çevirgel dualarını okuyan inananlar çoğunlukla giden sevdiklerini, nereye koyduklarını unuttukları eşyalarını ya da kaybolan çocuklarını bulmak için çevirgel dualarının gücünden yararlanırlar.

Dua eden kişiler başta olmak üzere tüm dilekler Allah’tan istenmekte olup; dualar aracı rolü üstlenirler. Bu nedenledir ki Müslümanlar duaları aracılığıyla rahatlarken, tüm dileklerini ve isteklerini de Allah’tan istediklerini bilirler.

Çevirgel duaları, dört surenin birleşiminden oluşmuştur.

 • Niyaz Suresi
 • Duha Suresi
 • Fatiha Suresi
 • Rum Suresi

Çevirgel duası okunuşunun, birbirini takip eden günler boyunca 7 gün ve gece olacak şekilde okunması gerekir. Duaya başlamak için gün koşulu olmasa da, genel olarak mübarek gün olduğu için Cuma günü tercih edilir. 7 gün süresince tüm iyi, niyetle okunan duanın sonunda kişi istediğine ulaşacağı inancıyla hareket etmelidir. Müslümanlar unutmamalıdır ki ne yaşanması ya da olması gerekiyorsa o olur. Bu nedenledir ki dua okuyan kişi tüm temiz kalpliliği ve olacağına olan inancıyla süreci tamamlamalıdır.

Geri Getirme Duası

Yaşımız kaç olursa olsun, sevilen kişinin kaybedilmesi büyük bir acıdır. Ne yaparsa yapsın sevdiği kişinin yokluğunu unutamayanlar ise kalplerindeki acıyı gidermek için dualardan yararlanır. Dualar hem acının azalmasında, hem de istenilen dileğin gerçekleşmesinde oldukça önemlidir. Bunun için en çok tercih edilen dualar ise geri getirme duası, gidenin dönmesi için dualar ve döngel duasıdır. Tüm dualarıın amacı kaybedilen kişiyle yarım kalan hayata yeniden başlayabilmek amacıyla okunan dualardır.

Dualar aracı olsa da duaların istenilenin yerine getirilmesindeki büyük etkisi yadsınamaz. Bu nedenle acı çeken kişi niyetini ve ne istediğini bir hocaya danışarak kendisi için en etkili duanın hangisi olduğunu öğrenmelidir. Çünkü her duanın okunma süresi, zamanı ya da dikkat edilmesi gereken bazı detayları vardır. En doğru çözüm ise alanında uzman olan bir hocadan yardım isteyerek, kalp acısının giderilmesi için aksiyon almaktır.

Çevirgel Duası Okunuşu ile ilgili videomuzu tıklayınız….

Gidenin Dönmesi İçin Dualar

Hayatta her gün, ger şey insanın başına geliyor olsa da, bazı durumlar insanların büyük acılar yaşamasına sebep olur. Özellikle de bu acı aşk acısıysa. Çünkü hayatının aşkını bulduğunu düşünen bir kişi için hiç beklemediği bir anda sevdiği kişinin gitmesi kabustur. Böyle bir şey yaşandığında terk edilen kişi ayakta kalmaya çalışsa da, her zaman başarılı olamayabilir. Böyle bir durumda Rabbine sığınan inanan, duaların gücüyle sevdiğinin yeniden hayatında olması için harekete geçer.

Gidenin dönmesi için okunan dualar oldukça çeşitlidir. Bazı dualar sevgilinin dönmesi, bazıları eşin evine dönmesi gibi farklılıklar içerir. Amaç aynı olsa da olaylar farklı olduğu için en etkili geri getirme duasının seçiminde bir hocadan destek alınmalıdır.

cok tesirli asik etme duasi 300x300 - Çevirgel Duası Okunuşu

Çevirgel Duası

Çevirgel duası sonradan çıkan dualar arasında olup; çıkış tarihinin on dördüncü yüzyıl ortaları olduğuna inanılır. Çevirgel duası ilk çıktığı zamanlarda kadınlar tarafından okunan bir dua olsa da, günümüzde isteyen herkes tarafından okunabilir.

Çevirgel duasını okumak isteyen inananların dikkat etmesi gereken bazı noktalar vardır.

 • Her duada olduğu gibi Çengel duası okunmadan önce abdest alınmalıdır.
 • Duaya başlamadan önce okuyan kişinin niyetini belirtmesi ve niyetini kimseyle paylaşmaması önemlidir.
 • Gerçekleşmesi istenen dilek gerçekleşmiş olsa bile dua, yedi gün boyunca okunmaya devam edilmelidir.
 • Temiz kalp ve temiz niyetlerle okunan duanın sadece aracı olduğu her şeyin Allah’tan istendiği unutulmamalıdır. Dua okuyan kişinin dileği hayırlısıyla ne hayırlı olacak zamanda gerçekleşecektir. Bu nedenle de dua eden kişi isyan etmemeli, dileğinin en hayırlı zamanda gerçekleşeceğinden emin olmalıdır.

Döngel Duası

Çevirgel duasının halk arasında bilinen adı da döngel duasıdır. Döngel duası doğru bir şekilde, en saf duygularla okunduğunda tesiri de oldukça kuvvetlidir. Bu nedenle hem kadın hem de erkek Müslümanların en çok tercih ettiği dualar arasındadır.

Duanın gerçekleşebilmesi için dua okuyan kişinin dileğinin gerçekleşeceğine olan inancı tam olmalıdır. Her inanan neyi çok isterse istesin, kendisi için en hayırlısının ne olacağını zaman gösterir. Bu nedenle dileğini gerçekleştirmek isteyen kişi niyetini belirterek büyük bir inançla duasını okumalıdır.

Çevirgel Duasının Önemi

Çevirgel duası, manevi anlamda çok önemli bir yere sahip bir duadır. Bu dua, insanın maneviyatını yükseltmek için yapılan bir ibadettir. Çevirgel duası, Arapça olarak okunur ve Türkçe’ye çevirisi “döndürme duası” olarak bilinir. Bu duanın önemi, yapılan duaların kabul edilmesi ve hayırlara vesile olmasıdır.

 • Çevirgel duasının en önemli özelliklerinden biri, duaların makbul hale gelmesine olanak tanımasıdır. İnsanlar, bu duayı okuduklarında, yapılan duaların daha rahat kabul edileceğine inanırlar.
 • Bununla birlikte, çevirgel duasının yapılması kişinin maneviyatını yükseltir ve iç huzurunun artmasına yardımcı olur. Bu da kişinin mutlu olmasına ve hayatından daha fazla keyif almasına neden olur.

Hz. Peygamber de zaman zaman çevirgel duasını okumuş ve bu duanın faydalarını müminlere aktarmıştır. Bu nedenle, çevirgel duasının önemi, İslam dininin bir parçası olarak kabul edilir ve Müslümanlar tarafından önemsenir.

Çevirgel Duasının Faydaları
Kişinin maneviyatını yükseltir.
Duaların kabul edilmesine yardımcı olur.
İç huzuru artırır.
Mutluluk ve keyif verir.

Çevirgel duasının önemi, manevi hayatımızda büyük bir yer tutar. Bu dua, insana huzur ve keyif verirken, aynı zamanda duaların kabul edilmesine olanak tanır. Özellikle zor zamanlarda yapılan bu dua, kişinin iç huzurunu korumasına yardımcı olur.

Çevirgel Duasının Anlamı

Çevirgel duası, manevi açıdan büyük bir öneme sahip olan ve birçok kişi tarafından sıklıkla okunan bir duadır. Kelime anlamı olarak “döndürmek” veya “devretmek” olan çevirgel duası, Allah’a kulunun içten bağlılığını, Allah’a yönelen dualarını ifade etmektedir.

Bu dua, Türk-İslam kültüründe özel bir yere sahiptir ve Osmanlı döneminde de oldukça yaygın olarak kullanılmaktaydı. Dua eden kişinin içinde bulunduğu zor durumların aşılması, dileklerinin kabul edilmesi, şükür ve ibadet amaçlı olarak okunmaktadır. Allah’a yönelen bu duanın anlamı, duaların kabul edilmesinde etkili olduğuna inanılmaktadır.

Çevirgel duası, sadece Türk-İslam kültüründe değil, aynı zamanda İran, Afganistan ve Pakistan gibi İslam toplumları arasında da yaygın olarak kullanılmaktadır. Duaların kabul edilmesinde etkili olduğu düşünülen bu dua, pek çok kişi tarafından dini ritüellerin bir parçası olarak sürekli olarak okunmaktadır.

 1. Çevirgel duası, manevi açıdan büyük bir öneme sahiptir ve birçok kişi tarafından sıklıkla okunmaktadır.
 2. Bu dua, Allah’a kulunun içten bağlılığını, Allah’a yönelen dualarını ifade eder.
 3. Duaların kabul edilmesinde etkili olduğu düşünülen çevirgel duası, pek çok kişi tarafından dini ritüellerin bir parçası olarak sürekli olarak okunmaktadır.
Avantajlar Dezavantajlar
İbadet etmek isteyenlerin manevi açıdan kendilerini huzurlu ve mutlu hissetmelerini sağlar. Bazı durumlarda kişiler çevirgel duasının etkili olmadığını düşündükleri için hayal kırıklığına uğrayabilirler.
Dileklerin kabul edilmesinde yardımcı olabilir. Birçok kişi tarafından sürekli olarak okunması, zaman zaman tekrar duymaktan kaynaklı sıkılmaya yol açabilir.
Şükür dilemek ve Allah’a yönelmek için kullanılabilir. Çevirgel duasının her türlü sorunu çözeceği düşüncesi yanlış olabilir ve kişilerin beklentileri gerçekleşmezse hayal kırıklığına uğrayabilirler.

Çevirgel Duası Nasıl Okunur?

Çevirgel duası, kültürümüzde önemli bir yere sahip olan bir duadır. Farklı dil ve yörelerde farklılıklar göstermekle birlikte genel olarak Allah’a yakarışların yer aldığı bir ibadettir. Bu dua, insanların kalplerindeki sıkıntıyı hafifletmek, ruhani huzur ve sükuneti sağlamak amacıyla okunur. İşte çevirgel duasının nasıl okunduğu:

 1. Öncelikle abdest alınır.
 2. Su içerek ağız temizlenir.
 3. Ardından sağdan başlayarak kulak memeleri, alın, sağ ve sol şakaklar, boyun, burun, sağ ve sol eldiri, dirsekler, dizler ve ayak bileklerine en az üç defa eller yıkanarak taharet sağlanır.
 4. Daha sonra kıbleye dönülür ve eller açılarak Allah’a yönelinir.
 5. Üç defa “Eûzü billahi mine’ş-şeytani’r-racîm” denir.
 6. Ardından “Bismillahi’r-rahmâni’r-rahîm” diyerek Fatiha Suresi okunur.
 7. Daha sonra Sevde ayetleri okunur. Ayetler arasında eller yere konularak secdeler yapılır.
 8. Sevde ayetlerinin ardından genellikle çeşitli dualar okunur. “La İlahe İllallah” ve “Allahuekber” gibi tekbirler de söylenebilir.
 9. Dua sonlandırıldıktan sonra selam verilir ve tesbih çekilir.

Çevirgel duası, kalp ve ruh sağlığına fayda sağlayan önemli bir ibadettir. Düzenli olarak okunması, insanların hayatına huzur ve mutluluk getirebilir.

Çevirgel Duasının Faydaları Nelerdir?

Çevirgel duası, İslam dininde çok önemli bir yere sahiptir. Bu dua, insanların hayatında pek çok fayda sağlar. Bu yazıda, çevirgel duasının faydalarını ele alacağız.

 1. Zihnin sakinleştirilmesine yardımcı olur: Çevirgel duası, insanların zihinlerini sakinleştirmeye yardımcı olur. Bu dua, insanların ruhsal olarak daha dingin ve huzurlu hissetmelerine yardımcı olur. Bu nedenle, zihni yoran durumlarda çevirgel duası okumak çok faydalıdır.
 2. Hayatın olumsuz etkilerine karşı korur: Çevirgel duası, insanlara hayatın olumsuz etkilerine karşı koruma sağlar. Bu dua, insanları kötü düşüncelerden, olumsuz enerjilerden ve kötü niyetli insanların etkilerinden korur.
 3. Rızkın artmasına yardımcı olur: Çevirgel duası, insanların rızkının artması için de çok faydalıdır. Bu dua, insanların maddi açıdan daha iyi durumda olmalarına yardımcı olur. Ayrıca, çevirgel duası okuyan insanların hayatlarına bereket ve bolluk gelir.

Bunun yanı sıra, çevirgel duası okumanın insanların İslamiyet’e daha sıkı bir şekilde bağlanmasına da yardımcı olduğu bilinmektedir. Çevirgel duasının faydaları saymakla bitmez. Ancak, düzenli olarak okunduğunda insanların hayatlarında olumlu değişiklikler meydana gelir.

Çevirgel Duasının Faydaları
Zihnin sakinleştirilmesi
Olumsuz etkilerden koruma
Rızık artışı
 • Sonuç olarak, çevirgel duası okumanın pek çok faydası vardır. Düzenli olarak okunan çevirgel duası, insanların hayatlarının her alanında olumlu değişiklikler yapmalarına yardımcı olur. Bu nedenle, çevirgel duası, İslam dininde önemli bir yere sahip olan bir dua olarak kabul edilmektedir.

Çevirgel Duası İle İlgili Hadisler

Çevirgel duası, Müslüman aleminde bilinen ve uygulanan bir duadır. Bu dua daha çok kötü niyetli insanların, büyücülerin, yılan ve böceklerin zararlarından korunmak maksadı ile okunur. Aynı zamanda, evde veya iş yerinde kötü niyetli insanların ve şeytani varlıkların kötü niyetlerinden korunmak için de telkin edilir.

Hz. Peygamber’in (S.A.V.) çevirgel duası hakkında birçok hadisi şerif mevcuttur. Bu hadislerden birinde, Hz. Peygamber (S.A.V.) şöyle buyurur:

 • “Çevirgel duasını her napacağımız önemli bir işten önce okumalıyız.”
 • “Çevirgel duasını okuyan kişi, şeytanların şerrinden Allah’ın yardımı ile korunur.”

Bir diğer hadis-i şerifte ise Peygamber Efendimiz (S.A.V.) şöyle buyurur:

 1. “Herhangi bir sebepten dolayı üzüntü duyan kişi, çevirgel duasını okumalıdır.”
 2. “Çevirgel duası, kişinin kalbini ferahlatacak, işlerini kolaylaştıracaktır.”

Döngel duası, birçok yönden faydalıdır. Kişinin nimetlerinden, sağlığından, rızkından istifade etmesi için okunmalıdır. Bu dua ayrıca, kişinin dünya ve ahiretteki mutluluğuna katkıda bulunur.

Çevirgel Duası
Bismillahirrahmanirrahim. Allahümme inna nücübü ileyke fi deavetil müstecibati fi süleyhati venuzhurüke birahmetike min azabil cehim. Allahümme eslihli külle şeyin fi umüril dünve min deyni ve dünya ve ahireti. Allahümme müteveliya fekaşfih, mütevemmişa fehuvisa feinnaka hakimür-rahimin. La ilahe illa ente sübhaneke in küntü mine’z-zalimin.

Çevirgel Duası Nedir?

Birçok insan hayatındaki problemlerle baş etmek için dua etmeyi tercih eder. Duaların farklı türleri vardır ve her dua farklı dilde veya farklı şekillerde yapılabilir. Bu dua, çoğu Türk müslümanı tarafından yapılan bir duadır. Peki, çevirgel duası nedir?

Bu dua, genellikle kişinin yaşadığı sıkıntılardan kurtulmak, çeşitli duaların kabul olmasını sağlamak ve nedamet dilemek için yapılan bir duadır. Bu dua, bazen bir cin veya şeytan tarafından kişiye musallat olmuş olduğuna inanılan kişiler tarafından yapılan da bir duadır.

Duaya Nasıl Başlanır? Nasıl Yapılır?
Kılınan namazdan sonra başlanır. Aşağıdaki şekilde okunur:
İlk etapta üç defa Fatiha Suresi okunur. “Bismillahirrahmanirrahim. Elhamdulillahi rabbil alemîn. Errahmânirrahîm. Mâliki yevmiddin. İyyâke na’budu ve iyyâke nesteîn. İhdinessirâtel müstekîm. Sirâtallezîne en’amte aleyhim ğayril mağdûbi aleyhim ve leddâl-lîn.”
35 kez “Hasbünallah ve ni’mal vekil” okunur. “Hasbünallah ve ni’mal vekil.”
“Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed.” “Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed.”
“Allahümme barik ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed.” “Allahümme barik ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed.”
3 kere salavat-ı şerife okunur. “Allahumme salli ala Muhammedin ve ala ali Muhammedin, kama salleyte ala İbrahime ve ala ali İbrahime inneke hamidün mecîd. Allahumme barik ala Muhammedin ve ala ali Muhammedin, kama barakte ala İbrahime ve ala ali İbrahime inneke hamidün mecîd”

Döngel duası, zor zamanlarda huzur elde etmek için yapılan bir duadır. Bu dua, Allah’a sığınmak isteyen kişiler tarafından yapılabilir ve yardım talep etmek için kullanılabilir. Ancak kendinizi veya başka insanları çevrenizdeki kötü enerjiler veya cinler gibi şeylerden korumak istiyorsanız, bu dua ile birlikte farklı koruma duaları da okumanız önerilir. Ayrıca, herhangi bir dua yapmadan önce, niyetinizi sağlamlaştırmanız ve sadece iyi amaçlarla okuduğunuzdan emin olmanız önemlidir.

Çevirgel Duası Nasıl Okunmalı?

Bu dua, İslamiyet’in bir ibadeti olarak kısa sürede çok iş yapmak isteyen insanlara yardımcı olması amacıyla yapılan dualardan bir tanesidir. Bu dua, Türkiye’de özellikle Anadolu bölgesinde oldukça yaygın bir şekilde yapılır.

 1. İlk olarak, wudu yapmanız gerekmektedir.
 2. Daha sonra, Müslümanların namaz kıldıkları gibi kıbleye yönelerek ayakta iken ellerinizi dirseklerinize kadar kaldırın ve kelime-i şahadet getirin.
 3. Daha sonra “La ilahe illallahü vahdehü la şerike leh, lehul mülkü ve lehul hamdü ve hüve ala külli şey’in kadir” duasını 100 kere okuyun.
 4. Okumanız gereken diğer bir dua ise “Es-seyyidü’l-istigfar, Allahümme ente rabbi la ilahe illa ente, halekteni ve ene abdüke, ve ene ala ahdike ve va’dike mesteta’tü, a’uzu bike min şerri ma sana’tü, ebu’u leke bi ni’metike aleyye, ve ebu’u bi zambi, fagfirli, feinnehu la yegfiruzzünube illa ente” duasıdır. Bu duayı 1 kere okuyun.

Bu duayı okunurken, duaların doğru okunması ve doğru telaffuz edilmesi son derece önemlidir.

ÖNEMLİ NOT:
Bu dua okunurken, kişinin niyeti önemlidir. Dualar sadece Allah’ın rızası ve yardımı içindir. İnsanlar arasında kullanmak, herhangi bir haksız kazanç elde etmek gibi egoistik nedenlerle yapılması sakıncalıdır. Aynı zamanda, dua sırasında dikkat dağıtan etkenlerden uzak durmak gerekmektedir.

Çevirgel duası nasıl okunur konusunda detaylı bilgi sahibi olduktan sonra, doğru bir şekilde yaparak niyetinize uygun şekilde amacınızı gerçekleştirmek için bu duayı yapabilirsiniz. Allah’ın izniyle dualarınız kabul olacaktır.

Çevirgel Duası’nı Kimler Yapabilir?

Bu Dua, İslam dininde kullanılan dualardan biridir. Allah’a yakınlaşmak, günahları affetmek ve sağlıkla ilgili taleplerde bulunmak için bu dua okunur. Peki bu duayı kimler yapabilir?

İslam dininde herhangi bir dua okuma konusunda bir sınırlama yoktur. Kişi ne zaman ve nasıl dua edeceğine karar verir. Ancak bazı durumlarda, özellikle ruhsal veya fiziksel bir rahatsızlık yaşayan kişiler için özel dua önerileri yapılır.

 • Sağlık sorunu yaşayan kişiler
 • Kendini kötü hisseden kişiler
 • İslam dinine yeni girenler
 • Dualarının kabul edilmesi için yardıma ihtiyaç duyan kişiler
 • Zor durumda olan aile bireyleri veya arkadaşları olan kişiler

Bunlar sadece örneklerdir, herkes bu duayı okuyabilir. Önemli olan niyetin samimi olması ve Allah’tan gerçekten yardım istenmesidir.

Faydaları
Hastalıkların iyileştirilmesine yardımcı olur
Stresi azaltır ve iç huzuru sağlar
Duaların kabul edilmesine yardımcı olur

Sonuç olarak, Döngel Duası İslam dininde önemli bir yere sahip olan, insanların Allah’a yönelmesine ve yardım taleplerini iletmelerine yardımcı olan bir duadır. Herhangi bir sınırlandırma olmaksızın herkes bu duayı okuyabilir ve faydalarından yararlanabilir.

Sevgilimin Bana Dönmesi İçin Dua konuyla ilgili yazımızı da okuyabilirsiniz…..

( Daha detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz…)

İlgili Makaleler

6 Yorum

 1. Ziya dedi ki:

  Bundan tam 2 sene öncesi aramıştım orhan hocamı. Sevdiğim kızın benimle hiç ilgilenmediğini ve onu çok sevdiğimi anlatmıştım. Neyse olaya baştan başlıyım. Artvin merkezinde bir giyim mağazam var. Ailemin durumu gayet iyi. Yine Artvin”in iyi ailelerinden birinin kızı olan Esen”le dükkanımızda tanıştık. Sürekli olarak alışverişe gelirdi ve en güzel kıyafetleri alıp, giderdi. İnanın onu gördüğüm zaman elim ayağıma dolanıyordu. Mağazada ne varsa bedava alsa umurumda olmadı. Ona mağazayı hediye etsem yine azdı benim için. Oda benim ona olan zaafımın farkındaydı ve her geldiğinde en pahalı kıyafetleri, en ucuz fiyata alıp giderdi. Cesaretimi toplayıp da bir türlü ona içimi açamıyordum. Araya aracı koymayı da gururuma yettiremiyordum. Ya hayır derse, tüm Artvin öğrenirdi bu durumu. Bir kız arkadaşım, Ziya niye sen ona açılıyorsun, o sana açılsın yada yeşil ışık yaksın dedi. Güldüm o nasıl olacak dedim. Nasıl olacak dedi, bunun için yapılan vefkler var dedi. Aşk, sevgi için yapılır dedi. Orhan hocadan bahsetti. Hatta oda eşiyle kötü günler yaşarken orhan hocadan yardım almış sıkıntılarından kurtulmuş. Olur mu, olmaz mı derken elimde telefon, bir baktım hocayı arıyorum. Her şeyi anlattım. Hocam ben bu kız için ölüyorum, başkasına varırsa ya da bana hayır derse yaşayamam dedim. Hocam çok sakin bir şekilde beni dinledi ve bu kızla evlenmek mi istiyorsun dedi? Evet dedim. Bana bunun için celb işlemini anlattı kabul ettim ve başladık. Sabırla beklemeye çekildim. Aradan 2 hafta geçti, 2 günde bir gelen kız gelmedi. Kafayı yemek üzereyim, tamam diyorum işlem ters tepti ve kızı tamamen kaybettik. Tam 2 hafta üzerine bir öğlen saatinde çıktı geldi. Çok nazlı bir şekilde 10 gündür hasta yatıyorum, insan bir aramaz mı Ziya dedi. Ne diyeceğimi şaşırdım. Kekelemeye başladım. Zor zahmet geçmiş olsun diyebildim. hiç beklemediğim bir anda bana yemek borcun var ve bugün ödemeni istiyorum dedi. Allah”ım kız bana çıkma teklif ediyordu. Tabi hemen Artvin”in en güzel yemek salonuna götürdüm. Çok samimi, içten ve sevecen davranıyordu. Yemekte kendimi tutamadım ve ya ben hep bunu istedim ama bir türlü açılıp da davet edemedim dedim. Bende senden hep teklif bekledim ama senden gelmeyince ben yemeğe davet etmek zorunda kaldım dedi. Artık sen sık sık davet edersin dedi. O günden sonrada çıkmaya başladık. Hocam şimdi o güzel, nazlı kızla evliyim ve 1 aya kadarda bir kızımız olacak. Bunların hepsi sizin sayenizde. Artvin”den selamlar ve sevgiler….

 2. aslı serbulan dedi ki:

  Orhan Hocam merhaba ben Aslı buraya yazarak size teşekkür etmek istedim hocam umarım bir sakıncası yoktur siz ne mübarek insansınız beni eşime kavuşturdunuz Allah da sizi kabul eylesin . Sizi değerli arkadaşlara ısrarla tavsiye ediyorum orhan hocam gibi hoca yok 4 kişiyle çalıştım hiç biri işimi çözemedi sizden başka Allah’a emanet olun .

 3. bahar akkuş dedi ki:

  Yaşadıklarımı buraya yazmaya kalksam, eminim satırlara sığmaz. Çok mutlu 10 yıllık bir evlilik, 2 çocuktan sonra benden bir anda nefret eden bir eşe ve parçalanma noktasına gelen bir evliliğe sahip oldum. Neden bunları yaşadık, eşime bir anda ne oldu, olayların başında algılayamadım. Hatta defalarca kendimi suçladım, acaba ben mi bir yerlerde hata yapıyordum. Eve her gün gülümseyerek gelen, bana karşı son derece kibar olan eşim tamamen kaybolmuştu ve yerine tanımadığım bir adam gelmişti. Çocuklara karşıda son derece kaba davranıyordu. Ne zaman ki boşanma kağıtları elime geçti, aklım başıma geldi. Eşim benden ve çocuklardan vazgeçiyorsa, bu işin içinde kesinlikle başka bir şey vardı. Kıyafetlerinden kadın parfümü kokusu alıyordum ve sürekli biriyle mesajlaşıp evden çekip gidiyordu. Sabahlara kadarda eve gelmiyordu. Orhan hocamı bu durumdayken buldum. Bana uyguladığı şiddetten bahsetmiyorum bile… Hocama her şeyi anlattım ve hocam durumumuzu incelemeye başladı. Eşimin üzerinde bir bağlama büyüsü yapıldığını ve hemen bozulması gerektiğini anlattı. Zaten kaybetme noktasına çoktan gelmiştim. Hocamın bana söylediklerini harfiyen uyguladım ve büyüyü temizleyip bana vefk işlemi hazırladı. Büyü çözülür çözülmez, bir insan değişir mi? İster inanın ister inanmayın eşim değişti. Yaptığı her şeyden pişmanlık duydu. Defalarca benden ve çocuklarından özürler diledi. Evine yuvasına geri döndü. Halen daha geçmişte yaşadıklarının, utancı ve ezikliği içinde… Çok şükür benim yuvam kurtuldu. Darısı tüm sıkıntı yaşayanların başına olsun inşallah…

 4. Serpil mantarcı dedi ki:

  Orhan hocam ile eşim için yaptığımız bağlama celbinde bugün 26. gündeyiz. Artık işlemin bitmesine az kaldı ama bana sorarsanız işlem bitti. Çünkü eşimle 4 gündür birlikteyiz ve aramızdaki diyalog hiç olmadığı kadar iyi. Eve döndü. Gerçek inanamıyorum tüm bu olanlara… Hocam siz ne kadar yüce bir kişisiniz. Gerçekten de anlaşılır gibi değil yaşadıklarım. Buradan geri döndürme ve bağlama konusunda destek arayan ve yardım bulamamış herkese orhan hocamı şiddetle tavsiye ederim. Kendisi son derece ilgili ve işinde uzman bir insandır. Ayrıca profesyonel olarak sizleri işlem sırasında öylesine yardımcı oluyor ki… Bu ortamda paracı insanların elinden kurtulun… Orhan hoca ile çalışın Sağ olun var olun hocam en kısa zamanda elinizi öpmeye geleceğim…

 5. volkan dedi ki:

  merhaba hocam sizi arıyorum ulaşamıyorum

  1. orhanhocam dedi ki:

   şebeke sorunu vardı düzeldi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button