Çevirgel Duası Okunuşu

Çevirgel Duası Okunuşu

Cevirgel Duasi Okunusu - Çevirgel Duası Okunuşu
Çevirgel Duası Okunuşu

İslamiyet’te, Müslümanların en çok okuduğu ya da başkalarına tavsiye ettiği dualardan birisi de çevirgel duasıdır. İsminden de anlaşılacağı üzere çevirme yani düşünüleni, geri getirmek amacıyla okunan duadır. Düşünülen şey eşya olabileceği gibi kişi de olabilir.

Çevirgel dualarını okuyan inananlar çoğunlukla giden sevdiklerini, nereye koyduklarını unuttukları eşyalarını ya da kaybolan çocuklarını bulmak için çevirgel dualarının gücünden yararlanırlar.

Dua eden kişiler başta olmak üzere tüm dilekler Allah’tan istenmekte olup; dualar aracı rolü üstlenirler. Bu nedenledir ki Müslümanlar duaları aracılığıyla rahatlarken, tüm dileklerini ve isteklerini de Allah’tan istediklerini bilirler.

Çevirgel duaları, dört surenin birleşiminden oluşmuştur.

 • Niyaz Suresi
 • Duha Suresi
 • Fatiha Suresi
 • Rum Suresi

Çevirgel duası okunuşunun, birbirini takip eden günler boyunca 7 gün ve gece olacak şekilde okunması gerekir. Duaya başlamak için gün koşulu olmasa da, genel olarak mübarek gün olduğu için Cuma günü tercih edilir. 7 gün süresince tüm iyi, niyetle okunan duanın sonunda kişi istediğine ulaşacağı inancıyla hareket etmelidir. Müslümanlar unutmamalıdır ki ne yaşanması ya da olması gerekiyorsa o olur. Bu nedenledir ki dua okuyan kişi tüm temiz kalpliliği ve olacağına olan inancıyla süreci tamamlamalıdır.

Geri Getirme Duası

Yaşımız kaç olursa olsun, sevilen kişinin kaybedilmesi büyük bir acıdır. Ne yaparsa yapsın sevdiği kişinin yokluğunu unutamayanlar ise kalplerindeki acıyı gidermek için dualardan yararlanır. Dualar hem acının azalmasında, hem de istenilen dileğin gerçekleşmesinde oldukça önemlidir. Bunun için en çok tercih edilen dualar ise geri getirme duası, gidenin dönmesi için dualar ve döngel duasıdır. Tüm dualarıın amacı kaybedilen kişiyle yarım kalan hayata yeniden başlayabilmek amacıyla okunan dualardır.

Dualar aracı olsa da duaların istenilenin yerine getirilmesindeki büyük etkisi yadsınamaz. Bu nedenle acı çeken kişi niyetini ve ne istediğini bir hocaya danışarak kendisi için en etkili duanın hangisi olduğunu öğrenmelidir. Çünkü her duanın okunma süresi, zamanı ya da dikkat edilmesi gereken bazı detayları vardır. En doğru çözüm ise alanında uzman olan bir hocadan yardım isteyerek, kalp acısının giderilmesi için aksiyon almaktır.

Çevirgel Duası Okunuşu ile ilgili videomuzu tıklayınız….

Gidenin Dönmesi İçin Dualar

Hayatta her gün, ger şey insanın başına geliyor olsa da, bazı durumlar insanların büyük acılar yaşamasına sebep olur. Özellikle de bu acı aşk acısıysa. Çünkü hayatının aşkını bulduğunu düşünen bir kişi için hiç beklemediği bir anda sevdiği kişinin gitmesi kabustur. Böyle bir şey yaşandığında terk edilen kişi ayakta kalmaya çalışsa da, her zaman başarılı olamayabilir. Böyle bir durumda Rabbine sığınan inanan, duaların gücüyle sevdiğinin yeniden hayatında olması için harekete geçer.

Gidenin dönmesi için okunan dualar oldukça çeşitlidir. Bazı dualar sevgilinin dönmesi, bazıları eşin evine dönmesi gibi farklılıklar içerir. Amaç aynı olsa da olaylar farklı olduğu için en etkili geri getirme duasının seçiminde bir hocadan destek alınmalıdır.

cok tesirli asik etme duasi 300x300 - Çevirgel Duası Okunuşu

Çevirgel Duası

Çevirgel duası sonradan çıkan dualar arasında olup; çıkış tarihinin on dördüncü yüzyıl ortaları olduğuna inanılır. Çevirgel duası ilk çıktığı zamanlarda kadınlar tarafından okunan bir dua olsa da, günümüzde isteyen herkes tarafından okunabilir.

Çevirgel duasını okumak isteyen inananların dikkat etmesi gereken bazı noktalar vardır.

 • Her duada olduğu gibi Çengel duası okunmadan önce abdest alınmalıdır.
 • Duaya başlamadan önce okuyan kişinin niyetini belirtmesi ve niyetini kimseyle paylaşmaması önemlidir.
 • Gerçekleşmesi istenen dilek gerçekleşmiş olsa bile dua, yedi gün boyunca okunmaya devam edilmelidir.
 • Temiz kalp ve temiz niyetlerle okunan duanın sadece aracı olduğu her şeyin Allah’tan istendiği unutulmamalıdır. Dua okuyan kişinin dileği hayırlısıyla ne hayırlı olacak zamanda gerçekleşecektir. Bu nedenle de dua eden kişi isyan etmemeli, dileğinin en hayırlı zamanda gerçekleşeceğinden emin olmalıdır.

Döngel Duası

Çevirgel duasının halk arasında bilinen adı da döngel duasıdır. Döngel duası doğru bir şekilde, en saf duygularla okunduğunda tesiri de oldukça kuvvetlidir. Bu nedenle hem kadın hem de erkek Müslümanların en çok tercih ettiği dualar arasındadır.

Duanın gerçekleşebilmesi için dua okuyan kişinin dileğinin gerçekleşeceğine olan inancı tam olmalıdır. Her inanan neyi çok isterse istesin, kendisi için en hayırlısının ne olacağını zaman gösterir. Bu nedenle dileğini gerçekleştirmek isteyen kişi niyetini belirterek büyük bir inançla duasını okumalıdır. Çevirgel Duası Okunuşu…

Sevgilimin Bana Dönmesi İçin Dua konuyla ilgili yazımızı da okuyabilirsiniz…..

( Daha detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz…)

İlgili Makaleler

6 Yorum

 1. Ziya dedi ki:

  Bundan tam 2 sene öncesi aramıştım orhan hocamı. Sevdiğim kızın benimle hiç ilgilenmediğini ve onu çok sevdiğimi anlatmıştım. Neyse olaya baştan başlıyım. Artvin merkezinde bir giyim mağazam var. Ailemin durumu gayet iyi. Yine Artvin”in iyi ailelerinden birinin kızı olan Esen”le dükkanımızda tanıştık. Sürekli olarak alışverişe gelirdi ve en güzel kıyafetleri alıp, giderdi. İnanın onu gördüğüm zaman elim ayağıma dolanıyordu. Mağazada ne varsa bedava alsa umurumda olmadı. Ona mağazayı hediye etsem yine azdı benim için. Oda benim ona olan zaafımın farkındaydı ve her geldiğinde en pahalı kıyafetleri, en ucuz fiyata alıp giderdi. Cesaretimi toplayıp da bir türlü ona içimi açamıyordum. Araya aracı koymayı da gururuma yettiremiyordum. Ya hayır derse, tüm Artvin öğrenirdi bu durumu. Bir kız arkadaşım, Ziya niye sen ona açılıyorsun, o sana açılsın yada yeşil ışık yaksın dedi. Güldüm o nasıl olacak dedim. Nasıl olacak dedi, bunun için yapılan vefkler var dedi. Aşk, sevgi için yapılır dedi. Orhan hocadan bahsetti. Hatta oda eşiyle kötü günler yaşarken orhan hocadan yardım almış sıkıntılarından kurtulmuş. Olur mu, olmaz mı derken elimde telefon, bir baktım hocayı arıyorum. Her şeyi anlattım. Hocam ben bu kız için ölüyorum, başkasına varırsa ya da bana hayır derse yaşayamam dedim. Hocam çok sakin bir şekilde beni dinledi ve bu kızla evlenmek mi istiyorsun dedi? Evet dedim. Bana bunun için celb işlemini anlattı kabul ettim ve başladık. Sabırla beklemeye çekildim. Aradan 2 hafta geçti, 2 günde bir gelen kız gelmedi. Kafayı yemek üzereyim, tamam diyorum işlem ters tepti ve kızı tamamen kaybettik. Tam 2 hafta üzerine bir öğlen saatinde çıktı geldi. Çok nazlı bir şekilde 10 gündür hasta yatıyorum, insan bir aramaz mı Ziya dedi. Ne diyeceğimi şaşırdım. Kekelemeye başladım. Zor zahmet geçmiş olsun diyebildim. hiç beklemediğim bir anda bana yemek borcun var ve bugün ödemeni istiyorum dedi. Allah”ım kız bana çıkma teklif ediyordu. Tabi hemen Artvin”in en güzel yemek salonuna götürdüm. Çok samimi, içten ve sevecen davranıyordu. Yemekte kendimi tutamadım ve ya ben hep bunu istedim ama bir türlü açılıp da davet edemedim dedim. Bende senden hep teklif bekledim ama senden gelmeyince ben yemeğe davet etmek zorunda kaldım dedi. Artık sen sık sık davet edersin dedi. O günden sonrada çıkmaya başladık. Hocam şimdi o güzel, nazlı kızla evliyim ve 1 aya kadarda bir kızımız olacak. Bunların hepsi sizin sayenizde. Artvin”den selamlar ve sevgiler….

 2. aslı serbulan dedi ki:

  Orhan Hocam merhaba ben Aslı buraya yazarak size teşekkür etmek istedim hocam umarım bir sakıncası yoktur siz ne mübarek insansınız beni eşime kavuşturdunuz Allah da sizi kabul eylesin . Sizi değerli arkadaşlara ısrarla tavsiye ediyorum orhan hocam gibi hoca yok 4 kişiyle çalıştım hiç biri işimi çözemedi sizden başka Allah’a emanet olun .

 3. bahar akkuş dedi ki:

  Yaşadıklarımı buraya yazmaya kalksam, eminim satırlara sığmaz. Çok mutlu 10 yıllık bir evlilik, 2 çocuktan sonra benden bir anda nefret eden bir eşe ve parçalanma noktasına gelen bir evliliğe sahip oldum. Neden bunları yaşadık, eşime bir anda ne oldu, olayların başında algılayamadım. Hatta defalarca kendimi suçladım, acaba ben mi bir yerlerde hata yapıyordum. Eve her gün gülümseyerek gelen, bana karşı son derece kibar olan eşim tamamen kaybolmuştu ve yerine tanımadığım bir adam gelmişti. Çocuklara karşıda son derece kaba davranıyordu. Ne zaman ki boşanma kağıtları elime geçti, aklım başıma geldi. Eşim benden ve çocuklardan vazgeçiyorsa, bu işin içinde kesinlikle başka bir şey vardı. Kıyafetlerinden kadın parfümü kokusu alıyordum ve sürekli biriyle mesajlaşıp evden çekip gidiyordu. Sabahlara kadarda eve gelmiyordu. Orhan hocamı bu durumdayken buldum. Bana uyguladığı şiddetten bahsetmiyorum bile… Hocama her şeyi anlattım ve hocam durumumuzu incelemeye başladı. Eşimin üzerinde bir bağlama büyüsü yapıldığını ve hemen bozulması gerektiğini anlattı. Zaten kaybetme noktasına çoktan gelmiştim. Hocamın bana söylediklerini harfiyen uyguladım ve büyüyü temizleyip bana vefk işlemi hazırladı. Büyü çözülür çözülmez, bir insan değişir mi? İster inanın ister inanmayın eşim değişti. Yaptığı her şeyden pişmanlık duydu. Defalarca benden ve çocuklarından özürler diledi. Evine yuvasına geri döndü. Halen daha geçmişte yaşadıklarının, utancı ve ezikliği içinde… Çok şükür benim yuvam kurtuldu. Darısı tüm sıkıntı yaşayanların başına olsun inşallah…

 4. Serpil mantarcı dedi ki:

  Orhan hocam ile eşim için yaptığımız bağlama celbinde bugün 26. gündeyiz. Artık işlemin bitmesine az kaldı ama bana sorarsanız işlem bitti. Çünkü eşimle 4 gündür birlikteyiz ve aramızdaki diyalog hiç olmadığı kadar iyi. Eve döndü. Gerçek inanamıyorum tüm bu olanlara… Hocam siz ne kadar yüce bir kişisiniz. Gerçekten de anlaşılır gibi değil yaşadıklarım. Buradan geri döndürme ve bağlama konusunda destek arayan ve yardım bulamamış herkese orhan hocamı şiddetle tavsiye ederim. Kendisi son derece ilgili ve işinde uzman bir insandır. Ayrıca profesyonel olarak sizleri işlem sırasında öylesine yardımcı oluyor ki… Bu ortamda paracı insanların elinden kurtulun… Orhan hoca ile çalışın Sağ olun var olun hocam en kısa zamanda elinizi öpmeye geleceğim…

 5. volkan dedi ki:

  merhaba hocam sizi arıyorum ulaşamıyorum

  1. orhanhocam dedi ki:

   şebeke sorunu vardı düzeldi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button

https://www.medyum.net/