Peygamber Efendimizin Aşk Duası

Peygamber Efendimizin Ask Duasi 300x300 - Peygamber Efendimizin Aşk Duası
Peygamber Efendimizin Aşk Duası

Peygamber Efendimizin Aşk Duası

Peygamber efendimizin aşk duası hem İslam açısından hiçbir sakıncası yoktur. Özellikle aşık etme duaları duasında duanın etkisinde olan kişinin hareketleri hiçbir zaman olumsuz etkilenmez. Kişilerin başka bireylerin hayatını değiştirebilecek ve etkileyebilecek dua, büyü gibi durumlardan çekinmelerinin sebebi hayatını kötü anlamda etkileyip etkilemeyecekleridir. Fakat aşık etme duası diğer niyetlerin aksine kişiyi oldukça olumlu etkiler. Bu nedenle aşk için dua etmenin sakıncası yoktur.

Peygamber Efendimizin Aşk ile İlgili Sözleri

Peygamber Efendimizin Ask ile Ilgili Sozleri 300x300 - Peygamber Efendimizin Aşk Duası
Peygamber Efendimizin Aşk ile İlgili Sözleri

İslam’a göre aşk duasının sakıncası olmadığı aslında Peygamber efendimizin söylediği söyler doğrultusunda da anlaşılır. Peygamber efendimizin sözleri dünyadaki en ahlaklı ve en güzel sözlerdir. Aşk üzerine söylediği sözler ise insanların içerisinde bir umut doğurur.

Peygamber efendimizin söylediği bu sözler şu an hala pek çok yerde kullanılmaktadır. Peygamber efendimizin sunduğu duaları okumak için saygılı olmak önemlidir. Bunun için duayı okumadan önce abdest almak gerekir. Ardından 2 rekat ya da 4 rekat hacet namazı kılınmalıdır. Bu işlemler tamamlandıktan sonra peygamber efendimizin sunduğu dualar arasından aşk ve sevgililikle alakalı olan dua bulunmalıdır.

Ardından kıbleye dönerek dua okunmaya başlanmalıdır. Kişilerin okuyacağı duanın sayısı aşkına, sevgisine ve ilişkisine göre değişecektir. Bu nedenle aslında bir hocadan yardım almak gereke bilir. Hoca hem peygamber efendimizin sunduğu duanın etkisini hem de ne kadar okunması gerektiğini detaylı bir şekilde kişiye aktarır.

İslam’da aşk duası herhangi bir sakıncaya yol açmayacağı için kişiler hocanın yönlendirmelerine göre okumaya başlaya bilir. Aşk duasının nasıl okunması gerektiği yine hocanın yönlendirmelerine göre olacaktır. Bu nedenle hoca detaylı bir şekilde dinlenmelidir. Bilmeyenler ise karanlık ve sessiz bir ortamda aşk duasını okuya bilir.

Gerçek Aşk Duası ile alakalı videomuzu tıklayabilirsiniz….

Peygamberlerin Aşka Bakış Açısı

Peygamberimizin aşk duası aslında gönülden gelir. Peygamber efendimiz aşk için direkt olarak bir dua sunmamıştır. Sunduğu dualar içerisinde aşkı ve sevgiyi barındıran pek çok dua vardır. Peygamber efendimizin aşka bakış açısı çok farklıdır. İnsanların dileklerinin yerine getirilebilmesi adına onlara birkaç dua sunmuştur. Sunduğu bu dualar içerisinde aşkı olumlu etkileyecek bir dua bulunur. İşte bu dua peygamber efendimizin aşk duası olarak geçer. Peygamber efendimiz aşk isteyen ve sevdiği kişiye kavuşmak isteyenlere birkaç öneri sunmuştur. Sunduğu öneriler şu şekildedir;

  • Onlara sevdiği kişileri Allah’tan istemeleri gerektiğini söylemiştir. Yani dua etmek, dilek dilemek için Allah’a yalvarmak gerektiğini izah etmiştir.
  • Kişilerin sevdikleri için çaba göstermesi gerektiğini söylemiştir. Bu sayede karşı tarafın da onları sevebileceğini sunmuştur. Yani bir aşk için çaba gerektiği ve çabasız hiçbir şekilde mutluluğun gelmeyeceğini belirtmiştir.
  • Peygamber efendimiz yapılan duaların ve söylenen dileklerin kalpten gelmesi gerektiğini söyler. Dua inançsız bir şekilde okunursa ve dilek öylesine bir sözmüş gibi söylenirse o duanın kabul olmayacağını belirtir. İnanç olmadan bir duanın kabul olmasının mümkün olmayacağını söyler.
  • Dua ederken Allah’a sığınmak gerektiğini söyler. Aynı zamanda inancın olduğunu da niyet içerisinde belli edilmelidir.
  • Kişiler dua ederken, duasının hayırlı olacağına inanarak dua etmelidir. Yani dua edilirken her zaman hayırlı olanın verilmesi talep edilmelidir.
  • Dileklerin gerçekleşebilmesi için bol bol dua etmek gerekir. Hatta peygamber efendimiz der ki dua kabul olana kadar dua etmeyi bırakmayın. Bu da aşkın sabır gerektirdiğini gösteren bir durumdur.
  • Peygamber efendimiz dua edilirken Kur’an- ı Kerim surelerinin okunmasını gerektiğini de söyler. Bu süreler ile duanın daha çabuk kabul olacağını da söyler.

Dinimizde Aşk Duasının Yeri Nedir?

Peygambere göre aşk duasının etkisi oldukça fazladır. Çünkü kişiler bu duayı okurken aslında Allah’la arasındaki aşkı ve sevgiyi de güçlendirir. Özellikle duanın kabul olması sonucunda Allah’a kişiler sürekli olarak şükreder.

Bununla birlikte aşk duaları abdestli ve namaz kıldıktan sonra okunduğu için dinimizde oldukça önemli olabilen bir yere sahiptir. Aşk duası okunduktan sonra ve Allah tarafından kabul edildikten sonra duanın okunduğu kişinin hayatında çok olumlu değişmeler olacaktır.

Kişi sadece duayı okuyan kişiye aşık olmaz aynı zamanda kendi hayatında da çok olumlu değişimler olur. Bu değişimler daha çok başarı, kariyer ve aşk hayatında olur. Sevdiği insana karşı duygularını açar ve onunla birlikte olmak istediğini itiraf eder. Bu birliktelik bir ömür boyu sürecektir.

Dünyanın En Güçlü Aşk Duası ile alakalı yazımızı da ayrıca okuyabilirsiniz…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button

https://www.medyum.net/