Cin Nedir?

Cin Nedir 300x300 - Cin Nedir?
Cin Nedir?

Cin Nedir?

Cinler, birçok farklı kaynakta geçen ve insana zarar verme ihtimali olan varlıklar olarak tanımlanır. İslami kaynaklarda yer alan bilgilere göre ise cinler insanlardan önce yaratılmıştır ve yaratılmasında ateş ile hava kullanılmıştır.

Hayvanların bu tür doğa üstü varlıkları üçüncü bir göz ile gördüklerine de inanılmaktadır. Cinler insanlara zarar vermez ve Allah istemedikçe zarar verme durumu da olmamaktadır. Ülkemizde milyonlarca insan tarafından inanış biçimine göre en çok korkulan ve çoğu zaman adı anılmayan varlıklardır. Bu varlıklarla ancak medyumlar iletişime geçmektedir.

Cinler Neden Musallat Olurlar?

Cinler Neden Musallat Olurlar 300x300 - Cin Nedir?
Cinler Neden Musallat Olurlar?

Cinler tehlikeli mi sorusu internet üzerinde araştırılan sorulardan biridir. Tehlikeli olma durumu olduğu kadar tehlikesiz olarak yalanda var olan ve dinle yaşadığına inanılan çok sayıda cin ve cin grubu da bulunmaktadır. Cinlerin tehlike durumu genellikle oluştuğu gruba bağlı olarak değişmektedir. Cinler insanlara musallat olan varlıklar olarak da tanımlanır. İnsanların aşırı korku, panik, endişe, öfke ve düşkünlük durumunda kalmaları cinleri mutlu etmektedir. Bu hislerden biri içinde olan insanların içinde bulunduğu duygulardan cinler soyut olarak beslenerek mutlu olurlar.

Cinler Neyle Beslenir?

Cinlerin beslenmesi en sık araştırılan ve merak edilen konulardan biridir. Cinlerin beslemesi biz insanlardan biraz farklı olmaktadır. Hem duygusal olarak oluşan ve onlara keyif verecek olan insan hislerinden beslenirler hem de duman, tütsü ile besledikleri de bilinmektedir. Cinlerde insanlar gibi farklı özelliklere sahip varlıklar olmaktadır. Tehlike oluşturan ya da oluşturmayan grupları bulunmaktadır. Dini inanca göre cinlerin dumansız bir ateş olduğuna inanılmaktadır. Kemik ve hayvan pisliği yediği üzerine de bilgiler bulunmaktadır.

Cinler Bizlerden Ne İster?

Cinlerin isteği üzerine derin birçok araştırma yapılmaya devam edilmektedir. Doğa üstü varlıkların insanlarda istekleri konusunda farklı bilgilerde ortaya çıkmıştır. Bazı cinler duyguları ve bedeni ile kişileri ele geçirecek onun istediği gibi davranmasını istemektedir.

Genç olan kişileri seçerek kendi gibi olan varlıkların arasına sokmaya başlar. Aynı zamanda kendine bağlı olan varlıkların arasına da yerleştirir. Cinlerin zararlı ya da zararsız olan türleri de bulunmaktadır. Zararı olan cinler genel olarak insanların kendilerine bağlı kalmasını ve onun isteklerine uyum sağlayarak yaşamasını istemektedir.

Cinler Tehlikeli midir?

Cinler tehlikeli mi sorusu en sık sorulan ve cinlerin insana zarar verme durumu olup olmadığının cevabını arayan kişiler tarafından sorulan sorulardır. Cinler tehlikeli varlıklar değildir. Kendi içlerinde de tıpkı insanlar gibi tehlikesiz ya da tehlikeli olarak 2 gruba ayrılmıştır. İyi olan cinler insanlara zarar vermeden onların iyiliğini isteyerek yaşamaktadır.

Kafir cin olarak adlandırılan kötü ve tehlikeli cinler ise insan kılığına girerek genel olarak girdiği insanın iyi ve faydalı şeyler yapmasına ve farklı arkadaş çevresi edinerek onları günaha sokmayı amaçlamaktadır.Cinler ömürleri az olan, duman ve ateşten yaratılan, kibirleri az olan varlıklardır. Bu tür varlıkları günümüzde uzman medyumlar büyü sırasında görerek cin yardımı ile büyünün etkisini uzun süreli yapmaktadır.

Cinlerin tehlikeli olup olmaması aynı zamanda insanların içinde bulundukları duruma  bağlı olarak değişmektedir. Çok uzun dönemler boyunca dünya üzerinde insanlar ile birlikte yaşayan cinlerin olduğu konusunda din kitaplarında çeşitli ayetler ve sureler de geçmektedir. Korku duyulacak temel varlıklar olarak algılanmamaları gerekmektedir. Yetenek, önsezileri kuvvetli olan medyumlar cinleri günlük yaşamda özellikle etkili büyüler zamanında görmektedir.

Büyü Çeşitleri Ve Belirtileri ile ilgili videomuzu da tıklayabilirsiniz…

Cinler Ne Gibi Zararlar Verirler?

Cinlerin vereceği zararlar arasında en bilinen ve yaygın olarak da kendini bu durumda gören kişiler için günaha sokma ve küfür etme durumu sıklıkla görülmektedir. İyi cinler iman edenlere ve inananlara zarar vermez. Kötü olan cinler ise insanları şeytanın yoluna salarak dünya da her zaman kötü işler yapmasına neden olmaktadır.

Hissedilen vesvese ve kendi kendine sürekli şüphe içinde yaşama gibi durumlarda cinlerin insanlara etki ettikleri konusunda bilgiler verilmektedir. Cinler kötü ve iyi huylu olarak ikiye ayrılmaktadır. İnsanlara benzer özelliklere sahip olarak yaşam içinde bulunmaktadır.

İnsana Allah izin vermemesi durumunda dokunamaz ve zarar veremezler. İnsanların eski çağlardan beri inandığı ve korktuğu özel varlıklardır. İnsanların kötülüğünü isteyen cinler kadar iyiliğini isteyen sayısız cinde bulunmaktadır. Cinler insanlar için korku duyulmaya devam eden varlıklar olarak kalmaktadır.

Cinler İnsanlara Musallat Olur Mu? ile alakalı yazımızı da ayrıca okuyabilirsiniz…

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button