Berhetiyye Duası

Berhetiyye Duasi 300x300 - Berhetiyye Duası
Berhetiyye Duası

Berhetiyye Duası

Günümüzde birçok insan, sevgilisinin ya da eşinin kendine daha bağımlı olması, kendinden vazgeçmeyerek hep onunla uzun bir ömür sürme isteğinde içindedir. Bu nedenle de eşlerinin kendilerine ve hanelerine her zaman bağımlı olmaları için bazı duaları okumak isterler.

Berhettiye duası da bu dualar arasında yer alır ve birçok din adamı tarafından çok tesirli bir dua olarak anılır. Bu dua, sadece sevdikleri ile bağlı kalmak isteyen kişiler için değil, hanelerinde her zaman huzur olmasını isteyen ve ailelerini düşmanlarından korumak isteyen kişiler tarafından da okunabilecek olan bir duadır.

Bu duayı okumuş olan kişiler, eğer bu duayı kendileri için doğru niyet ederek okurlarsa, hem kısa sürede etki eder hem de uzunca bir süre duayı okumuş olan kişiler ile niyet ettikleri kişiyi koruma etkisine sahiptir. Güçlü bir dua olması sebebiyle, niyetinden emin olmayan ya da tamamen inanmayan kişilerin bu duayı okumamaları önerilir.

Hz. Süleyman’ın Berhetiyye Duası

Hz. Suleymanin Berhetiyye Duasi 300x300 - Berhetiyye Duası
Hz. Süleyman’ın Berhetiyye Duası

Behretiyye duası olarak bilinmekte olan dua, Hz. Süleyman’ın tahtının dört bir tarafında yazılı olan, insanlara güç ve kudret verdiği bilinen bir duadır. Hz. Süleyman’ın Berhetiyye duası okuyacak olan kişilerin dikkat etmeleri gereken bazı unsurlar mevcuttur. Bu dua, hangi amaç ve fazilet için okunursa okunsun, kişilerin mutlaka abdest almaları gereklidir.

Ayrıca, üzerlerinde olan giysilerin mutlaka tertemiz olması ve duaya başlanmadan okunacağı yerde önce buhur ya da tütsü yakılması gereklidir. Bu duayı okumaya niyetlenecek olan kişiler, mutlaka duanın içerisinde kendi niyetlerine daha dikkatli okumalılardır. Bunlarla beraber, birçok din alimi, Hz. Süleyman’ın Bu duasını okumak isteyen kişilerin daha önce kimseye büyü yapmamış olmaları gerektiğini de belirtmişlerdir.

Büyü yapmış olsalar dahi, yaptıkları büyüyü bozmamaları ya da büyü yapmaya tövbe etmemeleri durumunda dualarının kabul olmayacağı, bu nedenle de kişilerin niyetlerinin gerçekleşmesini beklememeleri gerektiğini söylemişlerdir. Her duada olduğu gibi, bu duanın da içten okunmaması ve istenen şeyin gerçekleşebilmesi için inanılmaması, duanın kabul olmasına engel olacaktır. Bu duruma dikkat edilmesi gereklidir. Bu duanın okunuşu ise şöyledir…

Azimetün min Allahü ve\’r-Resûlihi Süleyman İbni Davud Aleyhim\’es-selâm. İlâ mülikil cinni ve\’ş-şeytani vel mürdeti vel afarite cünudi iblisi ecmain.

Berhetiyye Duası Ve Sırları  

Birçok din alimi tarafından sırlarla dolu olduğuna inanılan bu duanın okuduğu kişilere birçok şey verdiği bilinmektedir. berhetiyye duası ve sırları  arasında en büyük olan sır, bu duayı çok içten okumuş olan kişilere sandıklar dolusu hazine verecek olmasıdır.

Bu hazine, her zaman para olarak kişilere verilmez. Ancak berhetiyye duası ve sırları  için inançlı olan kişilerin maddi olmasa bile manevi olarak kendilerine büyük hazinenin verileceği, bu manevi hazineyi doğru ve iyi kullanabilen kişilerin çok mutlu olacağı söylenmiştir.

 

Berhetiyye Duasının Fazileti Nedir?

Berhetiyye duasının fazileti nedir sorusunun en önemli ve ilk cevabı, bu duayı okumuş olan kişilerin her türlü musibetten kurtulacak olmasıdır. Bu duanın faziletlerinin en büyüğü, kişilerden belaları uzaklaştırması ile beraber başlarına büyük belalar gelmesini de engellemesidir. Ancak Berhetiyye duasının fazileti nedir sorusuna verilecek olan başka faziletler de mevcuttur.

Bu duanın doğru şekilde okuması, kişilerin hayatlarında aşkı çekmesini de sağlar. Kişiler kendileri için hayırlısını istedikleri sürece bu dua, kendileri için doğru insanı bulmalarına da yardımcı olacaktır. Ancak kişiler, kendileri için doğru olduğundan emin olduklarını bildikleri kişileri ister ve onlar için dua ederlerse bu duanın faydasını görebilirler. Kendileri için hayırlı olmayan kişilerden medet ummaları veya kendilerine bela getirecek olan kişileri sürekli olarak hayatlarına çekmek için bu duayı okumaları, her zaman etki göstermemesine neden olabilir.

 

Berhetiyye Duasıyla Kendine Aşık Etmek Mümkün Mü?

Berhetiyye duasını işiten kişilerin en çok merak ettikleri hususlardan biri de berhetiyye duasıyla kendine aşık etmek mümkün mü olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu duanın düzenli ve içten bir şekilde okunması ile beraber kişiler, kendilerine birini aşık edebilirler.

Ancak bu durumun gerçekleşebilmesi için bu duayla kendine aşık etmek mümkün mü sorusunun cevabını merak eden kişilerin kendilerine aşık etmek istedikleri kişiye karşı yoğun bir aşk duygularının olması ve ondan başka kimseye karşı duygular beslemelilerdir. Eğer Bu duayı okurken istedikleri kişilerden başka kimselere de odaklanır veya başka kişileri de hayatlarına almaya çalışırlarsa, kişiler bu duadan etki alamazlar.

 

7 Defne Yaprağı Duası ile ilgili yazımızı da ayrıca okuyabilirsiniz…

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button