Şahmeran Duası

Sahmeran Duasi 300x300 - Şahmeran Duası
Şahmeran Duası

Şahmeran Duası

Şahmeran Duası yaratıcının tek olduğunu kabul eden bir duadır. Hayırlı kısmet bulmak ve hayırlı insanlar ile karşılaşmak için şahmeran duası okunur. Allah’ın tek yaratıcı olduğunu kabul ederek ona sığınmak ve onun yanında yer almak için de okunabilir.

Şahmeran duası, tüm güzelliklerin Allah için olduğu anlatılır. Allah’ın tek yaratıcı olduğunu kabul etme ve bunu dile getirme için kullanılan dualar arasındadır. Şahmeran duasının farklı faziletleri vardır ve bu faziletlere uygun olarak okunması gerekir.

Amacına uygun olarak okunduğu zaman Şahmeran Duası daha etkili olur. Şahmeran duası, Allah’ın tek ilah olduğunu beyan eden bir duadır. Kısmet aramak için okunduğu zaman belirli bir tekrar ile okunması istenir. Bu neden ile de bir ritüel olarak okunması gerektiğinde hocalara danışılması ve onların yönlendirmesi ile okunması önemli olur.

Şahmeran duası şu şekilde okunur,

1- Allah’u la ilahe illa Hüve’l Hayyu’l Kayyum

2- Allah’u la ilahe illa Hüve’l Aliyyu’l hakim

3- Allah’u la ilahe illa Hüve’s Semiu’l Alim

4- Allah’u la ilahe illa Hüve’r Rahmanü’r Rahim

5- Allah’u la ilahe illa Hüve’l Vahidü’l Ehad

6- Allah’u la ilahe illa Hüve’l Ferdü’l Varid

7- Allah’u la ilahe illa Hüve Raufu’r Rahim

8- Allah’u la ilahe illa Hüve’l Aziz’ur Rahim

9- Allah’u la ilahe illa Hüve’z Zahiru’l Batın

10- Allah’u la ilahe illa Hüve’l Ahadu’s Samed

11- Allah’u la ilahe illa Hüve’l Fettahu’l Alim

12- Allah’u la ilahe illa Hüve’l Azizu’l Alim

13- Allah’u la ilahe illa Hüve’l Hannanu’l Mennanu Deyyan

14- Allah’u la ilahe illa Hüve’l Kadiru’l Kadir

15- Allah’u la ilahe illa Hüve’ Rafiu’l Alim

16- Allah’u la ilahe illa Hüve’r Rabbü’l Arş’il Azim

17- Allah’u la ilahe illa Hüve’l Meliku’l Kudüs

18- Allah’u la ilahe illa Hüve’l Hakku’l Mübin

19- Allah’u la ilahe illa Hüve’l Baisü’l Varis

20- Allah’u la ilahe illa Hüve’l Esmau’l Hüsna

21- Hüve’l Hayy’u la ilahe illa Hu Fed’uhü Muhlisine Lehü’d-diyn

22- Sübhane Birahmetike ya Erhame’r -rahimin.

23- Ve’l Hamdu -lillahi Rabbi’l Alemin

Şahmeran Duası Ne İçin Okunur?

Sahmeran Duasi Ne Icin Okunur 300x300 - Şahmeran Duası
Şahmeran Duası Ne İçin Okunur?

Şahmeran duasının okunmasının farklı amaçları olabilmektedir. Allah’ın tek olduğu, ona sığınıldığı ve her şeyi onun yapabileceği söylenir. Bu sözlerinden dolayı da özellikle kısmet açmak, sorunlar ile baş edebilmek ve bunlara benzer durumlar için şahmeran duası okunur.

Şahmeran Duası Ne İçin Okunur sorusuna genellikle sorunlardan kurtulmak ve yeni yollar bulmak gibi yanıtlar verilir. İsteklerin yaratıcıya iletilmesi ve yardım istenmesi noktasında kullanılan tılsımlı sözler, dualardır.

Dualar ile daha iyi karakterlere sahip olunabilir, sabretmek öğrenilebilir ve insanlar özlerindeki saflık ile tanışabilirler. Duaların insanların karakterleri üzerinde bu denli etkili olması da mucize olarak kabul edilir. Şahmeran Duası Ne İçin Okunur sorusunu soranlara ayrıca kısmetlerini açmak, daha iyi bir ömre sahip olmak ve hayırlı kazançlar elde etmek gibi yanıtlar da verilebilir.

Şahmeran Duası Ne İşe Yarar?

Şahmeran Duası Ne İşe Yarar merak edenlerin öncelikle duayı hangi niyet ile okuyacaklarına karar vermesi gerekir. Bolluk ve bereket için mi yoksa kısmet açmak için mi okunacağı önemlidir. Duanın okunma niyeti belirlendikten sonra Şahmeran duası okunmaya başlanabilir. Bu süreçte Şahmeran duasını okurken kişiler manevi huzura ulaşmayı da hedeflemelidirler. Duayı okumak için belirledikleri ana hedefleri ne olur ise olsun süreç içerisinde manevi huzura da kavuşacaklardır.

Dolayısı ile Şahmeran Duası Ne İşe Yarar merak edenlere manevi huzuru destekler şeklinde de yanıt verilebilir. Kazancını arttırmak, hayırlı kısmetler ile karşılaşmak gibi nedenlerden dolayı Şahmeran duası sık sık okunur. Özellikle dini inancı yüksek olan ve Allah’ın tek olduğunu kabul eden kişiler Şahmeran duasını gün içinde birden çok kez okumaktadır. Şahmeran duası Arapça kökenli bir duadır ancak Türkçeye tercümesi yapılmıştır. Arapça bilmeyenler Türkçe mealini okuyarak da duayı edebilirler.

Şahmeran Duasının Faydaları

Şahmeran Duasının Faydaları oldukça yüksektir. Dualar iyi niyetler ile okunur ve kötü amaçlar için kullanılamazlar. Duaları kötü niyetler ile okumak ve kötü dilekler tutmak günahtır. İnsanlar din ile iyi olmaya teşvik edilir ve dualar da bu aşamada önemli yol göstericilerdir. Bu sebepler birleştiği zaman ise Şahmeran duasının faydaları daha net bir şekilde görülmektedir.

Şahmeran duası ile daha huzurlu bir yaşama geçiş yapılabilir. İnsanlar iç huzuru dualar ile bulabilmektedir. İnancı yüksek olan kişiler de hem iç huzurlarını sağlarken hem de hane içerisindeki huzurun uzun sürmesine odaklanabilirler. Şahmeran Duasının Faydaları ruh sağlığını da korumasıdır. İnsanlar daha dingin bir ruh haline büründüklerinde stres seviyeleri de düşer. Stressiz bir yaşam ise daha sağlıklı olmayı sağlar. Bu sağlık hem fiziksel hem de ruhsal olarak iki gruba ayrılır.

Şahmeran Duası Kimler için Okunur?

Şahmeran duası ile ilgili merak edilen birçok soru vardır. Şahmeran Duası Kimler için Okunur, şahmeran duası ne için okunur, şahmeran duasının faydaları nelerdir gibi sorular başlıca merak edilenlerdir. Şahmeran duası herkes tarafından ve herkes için okunabilen bir duadır. Hayatındaki sorunlardan kurtulmak isteyen kimseler için okunabileceği gibi kısmet açmak için de okunabilir.

Şahmeran duasının kim için okunacağına duayı okuyan kişi de karar verebilir. Yakın çevredeki insanlara, yeni tanışılan kişilere ya da sadece kişiler kendileri için şahmeran duasını okuyabilmektedir. Şahmeran Duası Kimler için Okunur sorusuna verilebilecek yanıtlar da bu neden ile oldukça geniş bir skalaya sahiptir.

Dua Ederken Nelere Dikkat Etmeliyiz?  ile alakalı yazımızı da ayrıca okuyabilirsiniz…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button