Ayırma Duası Nasıl Okunur?

Ayırma Duası Nasıl Okunur?

Ayirma Duasi Nasil Okunur - Ayırma Duası Nasıl Okunur?
Ayırma Duası Nasıl Okunur?

Ayırma duası kişilerin birbirinden ayırmak için kullanılacağı gibi bireylerin bağımlılıklarından kurtulması amacıyla da tercih edilen bir yöntemdir. Ayırma duasının en popüler kullanım amaçları aşağıda yer almaktadır.

 • Sevgililer / Sözlüler / Nişanlılar / Evliler Ayırma
 • Aileden Ayırma
 • Kötü Arkadaşlardan Ayırma
 • İş Yerinden Ayırma
 • Kadınlardan / Erkeklerden Ayırma
 • Alkolden Ayırma
 • Şiddetten / Uyuşturucudan Ayırma
 • Sigaradan Ayırma
 • Aşırı Yemek Yemeden Ayırma
 • Fazla Para Harcamadan Ayırma
 • Negatif Davranışlardan Ayırma

Ayırma duasının yapılış amaçları farklılık gösterse de sonucunda istenen hep aynıdır. Ayırma duaları iyi niyetli olabileceği gibi kötü niyetli de olabilir. Duanın başarıya ulaşması kişinin niyetine bağlı olduğu kadar duanın başarılı şekilde uygulanmasına da bağlıdır. Bu nedenle ayırma duası nasıl okunmalı? sorusunun cevabı oldukça önem kazanır. Ayırma duası içerisinde yer alan ve en çok araştırılan dualar arasında en etkili ayırma duası, alkolden ayırma duası, kötü arkadaşlardan ayırma duası ve ayırma duası yorumlarıyla ilgili konular vardır. Ayırma Duası Nasıl Okunmalı?

En Etkili Ayırma Duası

En etkili ayırma duasının gerçekleştirilmesi ve uygulanması için alanında başarılı olan bir medyumdan destek alınması önemlidir. Ayırma duaları ya da soğutma duaları oldukça zor dualar arasındadır. Çünkü kişilerin arasının bozulmasının sağlanması ya da kötü alışkanlıklarından kurtulması emek ve inanç isteyen bir süreçtir. En etkili ayırma duası ise tüm bu sürece bir de hızın eklenmesi anlamına gelir. Öncelikli olarak dua edecek olan kişinin kalbini, ruhunu ve beynini tüm kötülüklerden temizlemesi şarttır. Sonraki adım beden temizliği için abdesttir. Dua öncesinde abdest alan kişi, yalnız ve temiz bir ortamda dua etmelidir.

Dua eden kişi duasının nedenini kimseyle paylaşmamalı, sadece destek aldığı medyum var ise ikisinin arasında kalmalıdır. Duanın etkisini göstermesi kişinin inancına, isteğine göre de değişir. Dua eden kişi başlarda belirti görmese de duasının kabul olacağından emin olmalı ve dualarını okumaya deva etmelidir. En etkili ayırma duası etkisini göstermeye başladığında kişinin tavırları da dua eden kişinin istediği yönde değişmeye başlar.

etki eden vefkler 300x234 - Ayırma Duası Nasıl Okunur?

Alkolden Ayırma Duası

Alkolden ayırma dualarının eşler tarafından okunabileceği gibi sevdiği birine alkol nedeniyle daha fazla zarar gelmemesini isteyen kişiler tarafından da okunabilir. Alkol tüketim oranı kişiden kişiye değişse de, bazı kişiler içtikleri zamanlara tamamen farklı birisine dönüşürler. Bu zamanlarda alkol içen kişi kendisine zarar verebileceği gibi çevresindeki kişilere de zarar verebilir.

Çevresindeki insanlar alkol sorununu çözmek, hem kendi hem de çevresinin huzuru için alkolden ayırma duaları tercih edilir. Alkolden ayırma dualarının gerçekleştirilebilmesi için bir medyumdan destek alırlar. Başarılı bir şekilde okunan dua sonrasında alkol bağımlılığı olan kişi, alkolü azına alamadığı gibi adını bile duyduğunda rahatsız olur. Dua sayesinde bir kişi kötü alışkanlığından kurtulurken, çevresindeki kişilerde büyük bir sorunun çözülerek hayatlarına devam ederler.

Kötü Arkadaşlardan Ayırma Duası

Ayırma duaları ismi nedeniyle negatif bir dua gibi algılansa da yapılış amacına bakıldığında hayırlı isteklerin yerine getirilmesi amacıyla da kullanılır. Bu dualardan birisi de kötü arkadaşlardan ayırma duasıdır. Sosyal bir varlık olan insan, her zaman doğru kararlar veremeyebilir. Bunlardan birisi de arkadaş seçimidir. Kötü arkadaş seçimi hayatın her döneminde insanın hayatını negatif yönde eteklemeye devam eder.

Kötü arkadaş seçimleri evlilikleri bozduğu gibi, kişinin kumar ya da alkol gibi alışkanlıklar kazanmasına da sebep olur. Kötü arkadaşlıklar sadece arkadaş olan kişinin hayatını değil, o kişinin çevresinin hayatını da kötü etkiler. Sevdiği kişinin hayatını düzeltmek için arkadaş çevresinden ayırmaya çalışsalar da, bazen gerçekler net bir şekilde gösterilemeyebilir. Böyle bir durumda ise kötü arkadaşlardan ayırma duaları aracılığıyla, bir adım atılmaya çalışılır.

Ayırma Duası Nasıl Okunur? konulu videomuza gözatabilirsiniz…

Ayırma Duası Yorumları

Ayırma duaları kişilerin hayatlarını derinden etkileyen dualar arasındadır. Bu sebeple de duaların gücünden yararlanmadan önce hangi duanın seçileceğine ya da neler yapılacağına karar vermek amacıyla ayırma duasının yorumları okunmalıdır.

Ayırma duaları yorumlarını okuyan kişi kendisiyle benzer durumda olan kişilerin yaşadıklarını öğrenir. Duanın etkili olup olmadığı, kişilerin hissettikleri, hangi medyumdan destek alınması gerektiği gibi pek çok bilgiye yorumlar sayesinde ulaşılır. Ayırma duaları yorumlarını okumanın avantajlarından birisi de okuyan kişiye manevi güç ve moral vermesidir.

tutan kuvvetli dualar 300x223 - Ayırma Duası Nasıl Okunur?

Kuvvetli Ayırma Duası ile alakalı yazımızı da ayrıca okuyabilirsiniz…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button